23.12.2017 Gorąca dyskusja po decyzji KW ws. Noakowskiego 16. Sellin: "Państwo polskie przestało być teoretyczne", Halicki: "W Warszawie działała mafia"

wpolityceKomisja Weryfikacyjna przywraca elementarne poczucie sprawiedliwości w społeczeństwie i normalne funkcjonowanie państwa. Państwo polskie przestało być teoretyczne — powiedział Jarosław Sellin w rozmowie z radiową Trójką („Salon polityczny”).

Goście red. Beaty Michniewicz rozmawiali między innymi o decyzji Komisji Weryfikacyjnej w sprawie Noakowskiego 16.

Jarosław Kalinowski, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego przekonywał:

Stała się rzecz straszna i eksmitowani ludzie ponieśli straty nie do odrobienia. Ale z drugiej strony mamy spektakl polityczny… Trudno przejść obojętnie wobec faktu, że wśród przesłuchanych przez KW nie było tych, którzy tę decyzję wydawali. Że nie było znanych nazwisk z PiS: pana Sasina, Błaszczaka…— ocenił europoseł PSL.

Jarosław Sellin zwracał z kolei uwagę, że Lech Kaczyński - jako prezydent Warszawy - reagował szybko na nieprawidłowości wokół reprywatyzacji i że w czasach jego prezydentury liczba zwrotów była nad wyraz niska.

KW przywraca elementarne poczucie sprawiedliwości w społeczeństwie i normalne funkcjonowanie państwa. Państwo polskie przestało być teoretyczne. (…) Poczucie sprawiedliwości przywracamy - ci, którzy w sposób nieprawidłowy i niesprawiedliwy zarobili potężne pieniądze na nieuczciwej reprywatyzacji mają oddać pieniądze— stwierdził polityk PiS.

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej zapewniał, że warszawski ratusz współpracuje z prokuraturą i CBA, a sama KW to „sąd ludowy” o „charakterze bolszewickim”.

W Warszawie działała mafia urzędniczo-prawnicza, która próbowała przejąć cenne nieruchomości. (…) Decyzja KW będzie przedmiotem oceny sądu. Zobaczymy, jaka ta decyzja będzie. Dotychczas KW przegrała 3 czy 4 razy z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Jeśli decyzja zostanie potwierdzona przez sąd, to ten wyrok musi być wykonany — powiedział Halicki, nawiązując do decyzji KW o potrzebie zwrotu prawie 15 mln złotych (w tym rodziny Waltzów).

Monika Rosa z Nowoczesnej oceniła z kolei, że Komisja Weryfikacyjna to „cyrk”, ale działania Gronkiewicz-Waltz i jej rodziny budzą wielkie kontrowersje.

Błąd został popełniony — odparła.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search