11.12.2017 Dlaczego Beata Szydło musiała odejść? "Dopasowujemy ludzi do zadań. Teraz chcemy się skupić na sprawach gospodarczych"

radiogdansk- Myśmy od początku naszych rządów mówili, że koncentrujemy się przede wszystkim na zadaniach, a do zadań dopasowujemy personalia - tak o zmianie premiera mówił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Dlaczego Beata Szydło musiała zrezygnować z funkcji premiera? Między innymi na to pytanie odpowiedział gość Rozmowy kontrolowanej Jarosław Sellin. Wywiad z wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego przeprowadziła Agnieszka Michajłow. Wysłuchaj nagrania audycji

- Mówiliśmy, że w połowie kadencji, czyli właśnie teraz, zrobimy przegląd tego, co udało się dokonać, tego co jeszcze przed nami. Do tego będziemy dopasowywać osoby, które dają najlepszą rękojmię do wykonywanych zadań - mówił Sellin.

- Pani premier Beata Szydło znakomicie wywiązała się z zadań w pierwszej połowie kadencji, głównie tych związanych ze zmianami społecznymi. W drugiej połowie kadencji chcemy się skoncentrować przede wszystkim na sprawach gospodarczych, ekspansji międzynarodowej. Uznano w kierownictwie mojego środowiska politycznego, że te kolejne zadania i to nowe rozłożenie akcentów może być lepiej zrealizowane przez premiera Mateusza Morawieckiego - dodał wiceminister.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search