02.02.2019 Sellin: Resort kultury chce przywrócić równowagę w finansowaniu ECS

tvp infoWiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin powiedział, że jego resort chce przywrócić równowagę w finansowaniu Europejskiego Centrum Solidarności. W południe rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiego Centrum Solidarności w sprawie sporu z resortem kultury o zmniejszenie o 3 miliony złotych ministerialnej dotacji na działalność ECS.

Nadzwyczajne posiedzenia ECS w sprawie dotacji z resortu kultury
Jarosław Sellin podkreślił w radiowej Trójce, że największą odpowiedzialność finansową związaną z działalnością Europejskiego Centrum Solidarności ponosi prezydent Gdańska.

Wiceminister zapewnił, że resort kultury chciałby, aby Europejskie Centrum Solidarności było miejscem przyjaznym dla wszystkich ludzi „Solidarności”. Jednocześnie oczekuje, by ECS było neutralne politycznie.

Europejskie Centrum Solidarności w ostatnich latach otrzymywało z Ministerstwa Kultury dotację podmiotową na poziomie ponad 7 milionów złotych. W październiku 2018 roku MKiDN podjęło decyzję o powrocie w 2019 roku do podstawowej kwoty dotacji w wysokości 4 milionów, uzasadniając, że taka kwota jest zapisana w umowie o współprowadzeniu instytucji i zgodna z aneksem z 2013 roku.

Resort wskazał, że zwiększenie dotacji będzie możliwe poprzez podpisanie nowego aneksu do umowy założycielskiej.

Na godz. 12 w sobotę zostało zwołane nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiego Centrum Solidarności z udziałem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, dotyczące propozycji ministerstwa kultury w sprawie ECS.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search