2.12.2018 Arłukowicz się wściekł. „Tusk, Juncker, Verhofstadt – to oni prowadzą wojnę z UE od wewnątrz”

niezalenaTotalniackiemu posłowi uzmysławiam, że wojnę z Unią Europejską od wewnątrz prowadzą tacy politycy jak Donald Tusk, Juncker, Verhofstadt i tym podobne figury – powiedział dziś w „Śniadaniu w Polsat News” do Bartosza Arłukowicza Jarosław Sellin.

W programie „Śniadanie w Polsat News” dyskutowano m.in. na temat konfliktu Rosji z Ukrainą. Wiceminister Jarosław Sellin zaznaczył, że trzeba pracować nad wzmocnieniem sankcji wobec Rosji.

W grudniu ma być szczyt Rady Europejskiej, który podejmie decyzje o przedłużeniu sankcji i my będziemy stawiać też kwestie dodatkowych sankcji za ten incydent w Cieśninie Kerczeńskiej– mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

„My mówimy, że społeczność międzynarodowa reaguje, ja uważam, że nie reaguje. Społeczność Europy zachodniej robi interesy z Putinem i tak naprawdę sankcję, czy demonstracje w wystąpieniach publicznych, nic nie dają” - powiedziała Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15.
Wywiązała się również dyskusja o posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Poseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz narzekał, że prezydent Andrzej Duda nie zwołał RBN. Obecni w studiu politycy byli innego zdania.

Rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski ocenił, że „tylko międzynarodowe formaty są zdolne wpłynąć na Rosję i doprowadzić do deeskalacji konfliktu na Ukrainie i Polska bierze w nich czynny udział.

Nie ma potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego– Spychalski.

Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego ocenił, że działania prezydenta RP w tej kwestii są wystarczające w obecnej sytuacji.

Nie zgadzam się do końca z kolegą (Bartoszem Arłukowiczem - red.) w sprawie braku reakcji prezydenta Andrzeja Dudy. W mojej ocenie, na te warunki i na te możliwości była to reakcja adekwatna. Natomiast nie ma reakcji Zachodu. Nie ma silnej reakcji ani Francji, ani Niemiec, ani Włoch. Robią interesy z Rosją– powiedział Sawicki.

Arłukowicz był mocno zaskoczony.
"Panie pośle, z całym szacunkiem, żeby stanowić jakąkolwiek siłę, bufor bezpieczeństwa dla naszych obywateli, my nie możemy wojować z Unią Europejską, my jesteśmy dziś kompletnie osamotnieni dziś w Unii. Pan mówi o wystarczającej reakcji prezydenta. Ja oczekuje od prezydenta zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego" – mówił poseł Platformy.

Problem polega na tym, że RBN niczego w tym konflikcie nie rozwiąże, bo szersze gremia europejskie nie angażują się w ten problem– zareagował Sawicki.

Do słów Arłukowicza odniósł się również Jarosław Sellin:

Totalniackiemu posłowi [Bartoszowi Arłukowiczowi] uzmysławiam, że wojnę z Unią Europejską od wewnątrz prowadzą tacy politycy jak Donald Tusk, Juncker, Verhofstadt i tym podobne figury, dlatego, że prowadzą taką politykę, że doprowadzili do największej katastrofy w historii Unii Europejskiej. Unia przez 50 lat się rozszerzała, a za rządów tych panów, których przed chwilą wymieniłem doszło do największej katastrofy, czyli wyjścia tak ważnego kraju z Unii Europejskiej jak Wielka Brytania. Prowadzą politykę, która rozbija od wewnątrz Unię Europejską, bo prowadza politykę nierozsądną. Tam wewnątrz są wrogowie Unii Europejskiej z pana obozu politycznego– stwierdził.

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search