2.12.2018 Spychalski: prezydent nie widzi potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

polsat newsTylko międzynarodowe formaty są zdolne wpłynąć na Rosję i doprowadzić do deeskalacji konfliktu na Ukrainie i Polska bierze w nich czynny udział. Nie ma potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Według Bartosza Arłukowicza (PO), prezydent nie zwołuje RBN, bo wtedy "musiałby debatować z Jarosławem Kaczyńskim, a on ma po prostu kompleks". Zobacz nagranie programu

Goście programu "Śniadanie w Polsat News" dyskutowali m.in. na temat konfliktu Rosji z Ukrainą.

Jarosław Sellin (PiS) podkreślił, że trzeba pracować nad wzmocnieniem sankcji wobec Rosji, choć to nie jest łatwe. - W grudniu ma być szczyt Rady Europejskiej, który podejmie decyzje o przedłużeniu sankcji i my będziemy stawiać też kwestie dodatkowych sankcji za ten incydent w Cieśninie Kerczeńskiej - powiedział.

- My mówimy, że społeczność międzynarodowa reaguje, ja uważam, że nie reaguje. Społeczność Europy zachodniej robi interesy z Putinem i tak naprawdę sankcję, czy demonstracje w wystąpieniach publicznych, nic nie dają - powiedziała Agnieszka Ścigaj (Kukiz15).

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search