9.11.2018 Sellin: Gronkiewicz-Waltz powinna wziąć udział w marszu

wpolityceCi, którzy w tych uroczystościach będą czynnie uczestniczyć, na pewno będą mieli w pamięci wydarzenia ciekawe i emocjonujące, a jest ich dużo

— powiedział w „Sygnałach Dnia” Radiowej Jedynki wiceminister kultury Jarosław Sellin, odnosząc się do uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak zaznaczył - w odpowiedzi na głosy krytyczne i sceptyczne - inicjatywa odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie zostania zapamiętana, jako podjęta właśnie w tym czasie.

Widać napięcia, spory [w narodzie - red.], ale od początku realizacji programu Niepodległa robimy badania, z których wychodzi, że Polacy uważają, że coraz więcej nas łączy— mówił również.

Wiceminister komentował też bojkot uroczystości państwowych przez polityków totalnej opozycji.

Raczej mam skłonność do namawiania, żeby zapomnieć o tych podziałach. Wszyscy są zaproszeni— podkreślił.

Liczę na to [że przybędzie Grzegorz Schetyna]. Uważam, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna odpokutować swoje winy, włączając się w marsz państwowy. Bo chyba państwo uznaje—dodał.

A opozycja robi, bo nie ma żadnego innego pomysłu, alternatywy, dobrego programu— dodał Jarosław Sellin.

Grzegorz Schetyna nazywa go marszem „hańby”, a organizuje go państwo polskie na prośbę kombatantów. Widzimy, że są przekraczane kolejne granice sporu— stwierdził.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search