31.10.2018 Sellin: Schetyna groził sędziom, Morawiecki realizował wyroki sądów

tvp infoGrzegorz Schetyna w związku z werdyktami sądów mówił, że zapamięta nazwiska tych sędziów, że robi ich listę, formułował ewidentne groźby wobec sędziów. Natomiast kiedy sądy wyższej instancji podejmowały inne decyzje, premier ich nie kwestionował – mówił w „Gościu Wiadomości” Jarosław Sellin z PiS. Polityk skomentował w ten sposób wyrok krakowskiego sądu, według którego premier miał się wycofać ze słów, że prezydent tego miasta Jacek Majchrowski nie zrobił nic, by oczyścić je ze smogu. Zobacz nagranie programu


Gośćmi programu byli Aleksander Pociej z Platformy Obywatelskiej i Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości.

Pociej podkreślał znaczenie sukcesu Koalicji Obywatelskiej w dużych miastach. Jego zdaniem PiS nie odniósł sukcesu mimo trzech lat rządów i przychylnego nastawienia mediów publicznych.

– W każdym z dużych miast zwiększyliśmy swój potencjał; to jest ważne w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego i parlamentu krajowego za rok. Estymując te wyniki na wyniki kolejnych wyborów, można powiedzieć, że PiS dziś otrzymałoby ok. 40 proc., Koalicja Obywatelska – ok. 30 proc, Kukiz’15, biorąc pod uwagę aktualny kryzys, miałby pewien problem, SLD lekko przekroczyłoby próg, a PSL progu nie przekroczy – odpowiedział Sellin.

Pociej odniósł się do wyroku sądu w związku z wypowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego. Jak stwierdził, nie zdarzyło się jeszcze, by premier musiał dwukrotnie prostować swoje słowa w jednej kampanii.

– Zwrócę uwagę na pewną różnicę standardów. W obu przypadkach sądy niższej instancji przyznawały rację premierowi Morawieckiemu, a Grzegorz Schetyna w związku z takimi werdyktami mówił, że zapamięta nazwiska tych sędziów, że robi ich listę, formułował ewidentne groźby wobec sędziów. Natomiast kiedy sądy wyższej instancji podejmowały inne decyzje, premier ich nie kwestionował. W ogóle tych sędziów nie atakował, tylko realizował wyrok sądowy – odpowiedział Sellin. Zadeklarował jednocześnie, że obóz Zjednoczonej Prawicy uważa same wyroki za niesprawiedliwe.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search