3.07.2018 Wiceminister Jarosław Sellin spotkał się z mieszkańcami Wadowic

wadowiceonlineKomitet Terenowy PiS w Wadowicach oraz Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński zorganizowali spotkanie z wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosławem Sellinem. Pojawiło się na nim około 50 osób.

Gościem niedzielnego (1.07) spotkania w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach w ramach cyklu spotkań "Polska jest jedna" był Jarosław Sellin - sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jarosław Sellin opowiadał zgromadzonym mieszkańcom o dokonaniach trzech lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Minister mówił m. in. o przywróceniu wieku emerytalnego podniesionego za rządów PO-PSL, czy o programie "500+".

"Jestem dumny z tego, że jestem członkiem rządu, który rozwiązał problem biedy polskich dzieci. Polska przed 2015 rokiem jeśli chodzi o nakłady na politykę prorodzinną była na 26 miejscu na 29 państw Unii Europejskiej. Dzisiaj Polska jest na 4 miejscu. Jesteśmy w awangardzie jeśli chodzi o politykę prorodzinną – podkreślał minister na spotkaniu.

Sellin mówił też o swojej pracy w Ministerstwie Kultury - o walce o prawdę historyczną poprzez odkłamywanie i przywracanie pamięci zapomnianym kartom polskiej historii. Według ministra należy budować instytucje, które jak pokazuje przykład Muzeum Powstania Warszawskiego najlepiej przywracają pamięć o naszej historii.

Zrobiliśmy badania wśród Polaków. Zapytaliśmy, które święto narodowe jest najważniejsze. Po 11 listopada i 3 Maja Polacy dzięki właśnie pracy Muzeum Powstania Warszawskiego wymieniają 1 sierpnia jako najważniejsze polskie święto. Wielka tutaj zasługa Lecha Kaczyńskiego dzięki któremu powstało to muzeum – mówił Jarosław Sellin.

Według ministra przed rządem Prawa i Sprawiedliwości jeszcze dużo pracy.

Spotkania w ramach akcji #PolskaJestJedna to doskonała okazja by zapytać Polaków czy są zadowoleni z naszej pracy, co mamy poprawić, a co wymaga szybkiej reformy. Spotkanie z ministrem Sellinem było pełne merytorycznej i rzeczowej dyskusji o polskiej kulturze, historii jak również codziennych bolączkach mieszkańców Wadowic – podsumowuje przewodniczący Komitetu Terenowego PiS w Wadowicach, radny małopolskiego sejmiku Filip Kaczyński.

W niedzielnym spotkaniu z sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosławem Sellinem uczestniczyło około 50 osób, głównie sympatyków PiS.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search