29.08.2021 Sellin: Platforma Obywatelska to partia likwidatorska

Pr24- Pustka programowa, brak pozytywnej propozycji i wyłącznie likwidatorskie postulaty po stronie opozycji pozwalają mi wierzyć, że Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny wygra wybory - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin. Wysłuchaj nagrania audycji

W Olsztynie trwa Campus Polska zorganizowany przez ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego. W dyskusjach uczestniczy ponad 200 panelistów, w tym m.in. Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki czy Sławomir Nitras. Wydarzenie skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Polityk podkreślił, że rządowy program Polski Ład "jest programem pozytywnym i kompleksowym, który oferuje coś Polakom". - Po drugiej stronie sceny politycznej - na Campusie Polska - nie widzę natomiast żadnej propozycji, przekaz jest wyłącznie negatywny - powiedział Sellin.

- Platforma Obywatelska to partia likwidatorska. Teraz doszedł element likwidacji ponad 800 szpitali, ale wcześniej zgłaszano postulaty likwidacji urzędu wojewody, czyli unitarności państwa, likwidacji TVP Info [...], likwidacji IPN - wymieniał wiceminister. - Nie wiem skąd taka zapiekłość u polityków Platformy nie tylko w postulowaniu, ale także realizowaniu "zwijania" państwa, które powinno służyć obywatelom - skomentował.

Wiceminister zapewnił, że "martwi go psucie jakości debaty publicznej, coraz większy hejt, ten »ośmiogwiazdkowy« program, do którego w zasadzie sprowadza się Campus Polska". Jednocześnie zaznaczył, że tkwi w tym szansa dla PiS.

- Pustka programowa, brak pozytywnej propozycji i wyłącznie likwidatorskie postulaty po stronie opozycji pozwalają mi wierzyć, że Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny wygra wybory - powiedział gość PR24.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search