07.01.2017 Reforma edukacji. Będzie podpis czy weto prezydenta?

logo pr3Ustawa likwidująca gimnazja czeka na podpis prezydenta. W myśl reformy edukacji, powstaną: 8-letnia szkoła podstawowa oraz 4-letnie liceum, technikum i dwustopniowa szkoła branżowa. Reforma wywołuje liczne protesty: samorządowców, rodziców, a nauczyciele związani z ZNP przygotowują strajk generalny w oświacie. Andrzej Duda poprze reformę, czy ją zawetuje? O możliwych scenariuszach mówili politycy w "Śniadaniu w Trójce".
Wysłuchaj nagrania audycji

Jarosław Sellin z PiS przekonywał, że to poprzednia ekipa nie słuchała głosu rodziców. - Koalicja PO-PSL dwukrotnie odrzucała wnioski o referendum ws. 6-latków - przypomniał. Dodał, że poprzednia reforma edukacji w 1999 r. była decyzją ówczesnego rządu i nie przeprowadzono wtedy referendum. - Teraz tamte błędy naprawiamy. Nie widzę potrzeby, żeby w tej sprawie ogłaszać referendum - skwitował. Sellin argumentował, że cały rok 2016 był przeznaczony na konsultacje i nie ma podstaw, aby opóźniać wprowadzenie reformy. Stwierdził, że samorządy zdominowane przez PO i PSL sprzeciwiają się wszystkim propozycjom rządu i jest to decyzja polityczna.

Goście: Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Joanna Scheuring-Wielgus (.Nowoczesna), Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta RP), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)

©2005 - 2024 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search