1.01.2017 Sellin: „Nie ma zgody na łamanie prawa, nawet przez najwyższych funkcjonariuszy państwa”

wpolityceW kontekście międzynarodowym widzimy, że sfera niestabilność się pogłębia. Kryzys w Unii Europejskiej będzie się pogłębiał, polityka prezydenta USA też jest niepewna, nie wiemy, jak będą wyglądały jego priorytety czy próba ułożenia się z Rosją. Rosja jest coraz bardziej ekspansywna, będzie miała poczucie coraz większej siły. W tym kontekście dobrze by było żeby polityka wewnętrzna w Polsce była stabilniejsza, żeby nie wchodzić w ten międzynarodowy konflikt. W minionym roku opozycja często zachęcała ugrupowania zewnętrzne do wchodzenia w nasze polskie sprawy — podkreślił w programie „Kawa na ławę" (TVN24) Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Dodał, że pretensje o to, co dzieje się w Sejmie trzeba kierować do tych, którzy zablokowali możliwość normalnej pracy w Sejmie.

Na pytanie o to, dlaczego Platforma Obywatelska nie poparła pomysłu Ryszarda Petru o samorozwiązanie Sejmu Sławomir Neumann stwierdził, że Grzegorz Schetyna nie wyśmiał tego pomysły, ale do kryzysu trzeba podchodzić poważnie.

Bez PiS taki wniosek nie przejdzie. Jestem zmartwiony tym co się dzieje. PiS mówi językiem „Trybuny Ludu". Słyszymy tylko o ekstremach niszczących narodową tkankę. Jesteście zamknięci w słoiku i próbujecie tworzyć drugie państwo— stwierdził Neumann.

Jarosław Sellin zapytał się go, kto jego zdaniem próbuje tworzyć równoległe państwo, drugi Sejm? Neumann odpowiedział, że PO nie tworzy drugiego Sejmu.

Nie oczekujcie, że będziemy tolerować ciosy w polski parlamentaryzm. Nie ma zgody na bolszewickie myślenie - pieklił się Neumann.

W odpowiedzi minister Sellin podkreślił, że nie ma i nie będzie zgody na łamanie prawa.
Nie ma zgody na łamanie prawa nawet przez najwyższych funkcjonariuszy, przez nielegalne blokowanie Sejmu, grzebanie w prywatnych notatka oponentów w Sejmie, nie ma zgody na przemoc wobec posłów, na atakowanie i pochwalanie tych ataków. Nie ma zgody na blokowanie Sejmu wewnątrz i na zewnątrz. Nie ma zgody też na to, żeby bronić były esbeków, by nie odbierać im przywilejów emerytalnych — podkreślił wiceminister Jarosław Sellin.

Z kolei Marek Jakubiak z Kukiz'15 zapytał się, czy ktoś w trakcie głosowania pomyślał o tym, żeby złożyć wniosek o jego reasumpcję. W odpowiedzi posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że nie.
Jakubiak stwierdził:To już pozamiatane.

Jarosław Sellin odnosząc się do odesłania przez prezydenta do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o zgromadzeniach powiedział, że jest to całkowicie normalne.
Myślenie, że nie mamy legalnego Sejmu, budżetu, Trybunału Konstytucyjnego a nawet polskich ambasadorów, to odpowiedzialne i pro państwowe myślenie dzisiejszej opozycji. To normalne, że prezydent może mieć wątpliwości co do ustawy. Chciał być pewny, że nikt nie będzie zakłócał spokoju demonstrującym. Czekamy na rozstrzygnięcie Trybunału– mówił w programie „Kawa na ławę" Jarosław Sellin.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search