29.12.2017 Sellin: Osiągnęliśmy średnią unijną jeśli chodzi o nakłady na kulturę

gazetaprawnaNajważniejsze jest to, że osiągnęliśmy wreszcie taką średnią unijną, jeśli chodzi o nakłady na kulturę z budżetu państwa - ocenił wiceminister kultury Jarosław Sellin. Pytany o to, czego nie udało się osiągnąć MKiDN w tym roku wskazał ustawę o zachętach do produkcji audiowizualnych.

"Myślę, że najważniejsze jest to, że osiągnęliśmy wreszcie taką średnią unijną, jeśli chodzi o nakłady na kulturę z budżetu państwa, bo zawsze byliśmy dużo poniżej 1 proc. PKB, teraz mamy właśnie dokładnie nieco ponad 1 proc. PKB, czyli to jest taka średnia unijna. To jest ważne, że, pokazuje, że jesteśmy ambitni, jeśli chodzi o mecenat państwowy nad kulturą" - powiedział w piątek na antenie Radia Zet Sellin.

W jego ocenie, dla twórców kultury ważne, jest także "przywrócenie kosztów uzyskania przychodu, przynajmniej podniesienie bardzo wysoko tych kosztów uzyskania przychodu". "To im poprzedni rząd niestety odebrał, a to była tradycja jeszcze z okresu międzywojennego, że się jednak ten przywilej podatkowy dla twórców utrzymywało" - zwrócił uwagę Sellin.

©2005 - 2024 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search