7.12.2017 Sellin: Na kolejne dwa lata są inne zadania niż te z ostatnich dwóch lat i do tych zadań dopasowujemy skład personalny

wpolityceTen temat, który ciągnie się już długo, powinien być zakończony przed świętami, a posiedzenie Sejmu mamy tylko jeszcze jedno - w przyszłym tygodniu i to jest ten horyzont czasowy— powiedział Jarosław Sellin w rozmowie z TVP 1 („Kwadrans polityczny”).
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego był pytany o zapowiadaną rekonstrukcję rządu i spekulacje w sprawie zmiany premiera:
Wszystkie spotkania w tej sprawie - i poranne, i komitetu politycznego, i wieczorne zebranie klubu parlamentarnego: to spotkania, gdzie decyzje będą wypracowywane. Nie wiemy, czy dziś zapadną. (…) Ten temat, który ciągnie się już długo, powinien być zakończony przed świętami, a posiedzenie Sejmu mamy tylko jeszcze jedno - w przyszłym tygodniu i to jest ten horyzont czasowy— stwierdził.
W ocenie polityka Prawa i Sprawiedliwości obóz zjednoczonej prawicy musi dopasować optymalną strukturę rządu do zadań, jakie są stawiane przed rządem.
Pani premier jest bardzo przywiązana do idei - pracowałem z nią w kampaniach wyborczych i dla niej myślenie drużynowe jest bardzo silnie zakorzenione— wskazał.
Sellin odniósł się również do pytania o przyczynę jakichkolwiek zmian w składzie rządu:
Nie wiemy, jak daleko idąca będzie to zmiana, jak głęboka. Postulat zmian wynika z tego, że na kolejne dwa lata są inne zadania niż te z ostatnich dwóch lat i do tych zadań dopasowuje się skład personalny— podkreślił.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search