2.12.2017 Dolniak robi dobra minę do złej gry? Poseł: Nowoczesna sobie radzi. Minister Sellin: PO i .N rywalizuje o to, kto będzie mocniejszym antypisem

wpolityceChciałbym móc dyskutować z merytoryczną i dobrze przygotowaną opozycją. Natomiast przez 2 lata te dwa ugrupowania się umówiły, że są totalną opozycją i będą rywalizować o to kto jest mocniejszym antypisem —stwierdził minister Jarosław Sellin, który był gościem TVP1.
Sellin, który wraz marszałek Barbarą Dolniak był gościem Krzysztof Ziemca w TVP1, pytany o dalsze losy Nowoczesnej, odpowiedział, że na partie polityczne patrzy pod względem ich ideologicznego zakorzenienia.
Moim zdaniem istotnych różnic miedzy PO i .N nie ma—podkreślił.
Dolniak broniła swojej partii, przekonując, że .Nowoczesna poradzi sobie z kłopotami finansowymi.
Nie wszystkie przekazywane informacje są prawdziwe. Nowoczesna sobie radzi—zapewniała marszałek Sejmu.
Podczas rozmowy poruszono również temat reformy wymiaru sprawiedliwości. Dolniak przekonywała, że projekty prezydenckie w żadnej sposób nie poprawiają funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
Chciałabym usłyszeć od kogokolwiek w jakim zakresie poprawiło się funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości po podpisaniu przez prezydenta Dudę ustawy o ustroju sądów powszechnych—powiedziała.
Jak ktoś ma większość parlamentarną nie oznacza, że można wprowadzać ustawy niezgodne z konstytucją—dodała poseł Nowoczesnej.
Sellin przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość wypełnia swoje zobowiązania przedwyborcze i spełnia wolę Polaków.
Idziemy zgodnie z wolą społeczeństwa. Większość społeczeństwa oczekuje reformy wymiaru sprawiedliwości. Odczuwam wśród Polaków zniecierpliwienie, że to tak długo trwa. Reforma ruszyła w lipcu, kiedy prezydent podpisał pierwszą z ustaw—zauważył minister, dodając, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie spocznie tylko na tych ustawach.
To nie koniec zmian jeżeli chodzi o zmiany w KRS i SN—zapewnił.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search