03.06.2019 Pożar kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Ministerstwo deklaruje wsparcie finansowe

onet logoWiceminister kultury Jarosław Sellin w rozmowie z Onetem potwierdził, że jego instytucja znajdzie pieniądze na remont gdańskiego kościoła św. Piotra i Pawła, który ucierpiał w niedzielnym pożarze. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a ich koszt wyniesie kilkaset tysięcy złotych.

- Obejrzeliśmy wczoraj uszkodzenia z pożaru, na szczęście nie są one bardzo poważne. Trzeba jednak jak najszybciej przeprowadzić remont kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku - mówi Onetowi wiceminister kultury Jarosław Sellin, który szacuje, że koszt remont to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Sellin wspólnie z ministrem Glińskim i abp. Sławojem Głódziem odwiedzili wczoraj zniszczony kościół św. Piotra i Pawła w Gdańsku. W niedzielę w gdańskiej świątyni wybuchł pożar, a ogień zniszczył dach nad zakrystią zabytkowej budowli.

- Kościół św. Piotra i Pawła to jeden z najważniejszych obiektów sakralnych w Gdańsku. Trzeba jak najszybciej go odbudować. Ministerstwo deklaruje tutaj stosowne wsparcie finansowe - zaznacza Sellin. Według ministra remont kościoła zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku. - Nie ma co tego przedłużać - mówi.

Wcześniej finansowe wsparcie ze strony miasta deklarowała tutaj prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku Marcin Tymiński mówi Onetowi, że "remont kościoła św. Piotra i Pawła zabezpieczony jest z obu stron". - Środków na jego odbudowę na pewno wystarczy - ocenia.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search