03.06.2019 TYLKO U NAS. Sellin: PSL przeżywa najpoważniejszy kryzys

wpolitycePolskie Stronnictwo Ludowe przeżywa najpoważniejszy kryzys w swojej historii. Wynika on z faktu, że przez kilka miesięcy funkcjonowali w koalicji antypisowskiej, której jedynym zwornikiem była niechęć do PiS, a agendę ideową narzucały środowiska lewicowe czy wręcz lewackie, ze wszystkimi wojnami ideowymi, które dla tych środowisk są charakterystyczne. W czasie kampanii widziałem jak zaniepokojone są doły partyjne PSL. Zrozumieli, że ta formuła jest dla nich niszcząca– powiedział Jarosław Sellin w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

 

Wiceminister kultury odpowiedział na pytanie dot. ewentualnej koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Polskim Stronnictwem Ludowym.

PSL w ciągu trzydziestu lat wolnej Polski, jeśli zawierało z kimś koalicję, to albo z postkomunistami na wiele lat, albo z pseudoliberałami, a tak naprawdę z bezideową partią władzy – Platformą Obywatelską. A nigdy nie sygnalizowało czy dążyło do koalicji z prawicą– przekonywał Sellin.

Mówił też o frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, którą współtworzy Prawo i Sprawiedliwość.

EKR niezależni od liczebności frakcji będzie rósł na znaczeniu. Chadecy zmuszeni do koalicji z socjalistami i liberałami lubi zielonymi zrozumieją, że poddają się agendzie ideowej europejskiej lewicy i będą szukać kooperacji z rozsądną prawicą w Parlamencie Europejskim. Nie wykluczam też sytuacji, że będzie spora dynamika sytuacji w ciągu tych 5 lat i EKR będzie się umacniał również liczebnie– mówił.

Odniósł się do kwestii ewentualnego powiększenia frakcji o ugrupowania Santiago Abascala i Matteo Salviniego.

Wydaje się, że są sygnały z hiszpańskiej partii VOX o zainteresowaniu współpracą z EKR. Natomiast Salvini i jego Liga będą chyba chcieli budować inną konstrukcję polityczną, która będzie miała charakter eurosceptyczny. My nie jesteśmy eurosceptykami czy euroentuzjastami. Jesteśmy eurorealistami. Uważamy, że UE jest projektem koniecznym i pozytywnym dla Europy, ale jest w poważnym kryzysie i trzeba ją reformować, by mogła dalej istnieć z korzyścią dla Europejczyków– powiedział Jarosław Sellin w rozmowie z wPolityce.pl

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search