24.05.2019 Otwarcie Festiwalu "Dwa Teatry 2019" w Sopocie.

Pr24Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin otworzył w Sopocie 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". W wydarzeniu wziął udział również Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. - Festiwal jest wielkim świętem radiowego i telewizyjnego teatru - powiedział Rogoyski.

 

Na festiwalu prezentowane są najlepsze słuchowiska i spektakle telewizyjne minionego roku. W tym roku o Grand Prix i liczne nagrody rywalizują 34 słuchowiska i 28 spektakli telewizyjnych.

W rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Rogoyski podkreśla, że Festiwal jest wielkim świętem radiowego i telewizyjnego teatru. - Jesteśmy dumni z tego teatru, który uruchamia to, co jest w nas najważniejsze, czyli wyobraźnię - mówił Prezes Polskiego Radia.

Jarosław Sellin ocenił natomiast, że Festiwal to unikatowe w skali światowej przedsięwzięcie, promujące radiową i telewizyjną twórczość teatralną.

Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia zostaną uhonorowani Halina Łabonarska i Jan Englert. Gala Festiwalu połączona z wręczeniem Wielkiej Nagrody odbędzie się w poniedziałek 27 maja o 19.00.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search