02.02.2019 Politycy komentują sprawę artykułów w "GW" dot. nagrań szefa PiS

logo pr3Beata Michniewicz rozmawiała z gośćmi audycji "Śniadanie w Trójce" o nagraniach zaiwrających m.in. wypodzi Jarosława Kaczyńskiego. W dyskusji poruszony został wątek przedsądowego wezwania, które pełnomocnik prezesa Prawa i Sprawiedliwości wysłał do Agory SA. Jarosław Kaczyński domaga się przeprosin za cykl artykułów poświęconych planom budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Wysłuchaj nagrania audycji

Jarosław Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe do Agory SA, w którym domaga się przeprosin za cykl artykułów poświęconych planom budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Portal Gazeta.pl przeprosił prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za to, że 29 stycznia 2019 r. w jednym z artykułów napisał przez "pomyłkę", że Kaczyński jest podejrzany o popełnienie przestępstwa. Do tej kwestii odnieśli się politycy, którzy dyskutowali audycji "Śniadanie w Trójce".

Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość) z kolei podważał wiarygodność zeznań mecenasa. - W wielu ostatnich wyborach badana pokazały, że w więzieniach i aresztach największe poparcie ma Platforma Obywatelska. Nie dziwi mnie to, że dla posła Andrzej Halickiego opowieści człowieka, który siedzi w areszcie, wysyła grypsy, są opowieściami wiarygodnego świadka - mówił. Wiceminister kultury przypomniał też, że dzika reprywatyzacja została zatrzymana dzięki wygranej PiS w 2015 roku. - Gdybyśmy nie wygrali, to dalej ci ludzie by szaleli i dalej by krzywdzili warszawiaków. Dalej byśmy mieli 140-letnich spadkobierców i nic by się w tej sprawie nie działo. Taka była polityka PO - stwierdził, dodając, że zeznania Roberta Nowaczyka to zemsta "za to, że taki los go spotkał i jego najbliższych współpracowników, ze strony tych, którzy z tymi złoczyńcami reprywatyzacyjnymi walczą".

 

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta RP), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Grzegorz Długi (Kukiz '15), Paweł Pudłowski (.Nowoczesna)

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search