6.01.2019 Sellin: Andruszkiewicz mieści się w szerokim spektrum poglądów "obozu dobrej zmiany"

polsat news- Nie odmawiam 28-letniemu politykowi prawa do ewolucji poglądów. Jestem przekonany (...) że on się mieści w szerokim spektrum poglądów, które są charakterystyczne dla "obozu dobrej zmiany" - powiedział w "Śniadaniu w Polsat News" Jarosław Sellin (PiS), komentując nominację Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Zdaniem Sławomira Neumanna (PO), Andruszkiewicz to polityk antyeuropejski. Zobacz nagranie programu 

Poseł Adam Andruszkiewicz (obecnie niezrzeszony, do Sejmu dostał się z listy Kukiz'15) 28 grudnia 2018 r. został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Niemal natychmiast nominacja ta stała się powodem wielu kontrowersji.

Komitet Żydów Amerykańskich przypomniał, że Adam Andruszkiewicz, był w latach 2015-2016 prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, "ruchu znanego z nacjonalistycznej doktryny, który kontynuuje tradycję międzywojennej organizacji studenckiej o tej samej nazwie".

"Mają prawo sobie wybierać współpracowników"

Andruszkiewicz zasłynął też z tego, że pobrał z publicznych środków prawie 70 tys. zł na tzw. "kilometrówki" chociaż sam zamierzał je zlikwidować.

- Być może jakieś tam młodzieńcze poglądy sprzed lat nie były akceptowane, ale człowiek ma prawo dojrzewać politycznie i również pod względem poglądów. Pan premier i pan minister cyfryzacji mają prawo sobie wybierać współpracowników także pod względem własnego wyobrażenia, w czym mogliby się przydać, i pewnie w tym przypadku też tak się stało - powiedział Sellin w "Śniadaniu w Polsat News".

Przyznał jednak, że nie zna kulis nominacji.

- Na pewno propozycję złożył minister cyfryzacji, a premier ją zaakceptował. Na pewno też - tak jak w przypadku każdej nominacji ministerialnej - była uruchomiona procedura sprawdzająca, czy ta kandydatura jest z punktu widzenia polityki państwa bezpieczna. Nie wiem dlaczego jest taka "burza w szklance wody" od paru dni - stwierdził Sellin.

"To jest takie harakiri, jeżeli chodzi o premiera"

- Zgadzam się z panem Sellinem. Pan Andruszkiewicz mieści się w szerokim spektrum tego obozu PiS-u, bo to jest obóz antyeuropejski i promoskiewski, od dawna. Polityk, który od lat ma takie promoskiewskie poglądy, chwali Białoruś jako system i Łukaszenkę jako ciepłego człowieka, jest antyeuropejskim politykiem, jak PiS - ocenił Sławomir Neumann (PO).

Zdaniem Jerzego Meysztowicza (Nowoczesna), "mniej mądrych decyzji pan premier chyba już nie może podjąć".

- Koleguje się (Andruszkiewicz-red.) z osobami, które mają na koszulkach swastykę, wypowiadał się w sposób jednoznaczny, jeśli chodzi o mniejszości narodowe, mniejszości seksualne, kiedy widzimy, że jest zwolennikiem zbliżenia z Białorusią, a do tego brak kompetencji, żeby sprawować ten urząd, to wydaje się, że to jest takie harakiri, jeżeli chodzi o premiera Morawieckiego. Nie da się obronić tej nominacji - powiedział Meysztowicz..

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search