6.12.2018 Jarosław Sellin: na razie nie podejmujemy tematu repolonizacji mediów

logo pr1- Problem dotyczący mediów cały czas jest. W krajach europejskich nie ma takiej sytuacji, gdzie większość wydawnictw jest w rękach firm zagranicznych – stwierdził w "Sygnałach dnia" Jarosław Selin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wysłuchaj nagrania audycji

Minister odniósł się do planów repolonizacji mediów, które zapowiedzieli politycy Prawa i Sprawiedliwości. Partii rządzącej chodziło o zmianę w strukturach właścicielskich na polskim rynku medialnym, na którym większość firm należy do przedsiębiorstw zagranicznych. Wobec tego pojawiły się głosy nawołujące do repolonizacji mediów. Do dziś nie wiadomo według jakiej metody miałoby się to odbyć.

- Problem cały czas jest. W krajach europejskich nie ma sytuacji, gdzie większość mediów jest w zagranicznych rękach. Diagnoza jest oczywista, ale rozwiązanie problemu nie jest proste. Na razie tego tematu nie podejmujemy – zapowiedział Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury powiedział też, że podjęcie decyzji o repolonizacji mediów będzie zależało od liderów PiS-u. – Można ją podjąć w każdym momencie, ale potrzebna jest jasna deklaracja – stwierdził.

©2005 - 2024 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search