10.10.2018 Co dalej z dekoncentracją mediów?

wpolitycePrzygotowywanych jest kilka wariantów ustawy dekoncentracyjnej – powiedział w Radiu Zet Jarosław Sellin, wiceminister kultury. - Opracowywane warianty wzorowane są na rozwiązaniach przyjętych w krajach Europy Zachodniej – dodał.

Ustawa dekoncentracyjna ma na celu ograniczyć rolę obcego kapitału na polskim rynku medialnym.

Ustawa ewentualnie zmierzająca do tego, żeby naprawić sytuację, która jest zepsuta w polskiej przestrzeni medialnej, czyli sytuacja, w której pozwoliliśmy na to w ostatnich dwudziestu paru latach, że bardzo duży segment mediów jest w rękach kapitału zagranicznego, jest w Ministerstwie Kultury opracowywana– powiedział Sellin.

Jak dodał opracowywanych jest „kilka wariantów czy koncepcji wzorowanych na prawodawstawie różnych krajów Zachodniej Europy”.

Precyzował, że resort kultury jest w stanie w każdym momencie przedstawić gotową ustawę. Uzależnione to jest jednak od decyzji politycznych.

Mamy koncepcję, którą w każdej chwili możemy przekuć w gotową ustawę i położyć na stole. Tylko to wymaga decyzji politycznej, czy już ten temat poruszamy, czy go wnosimy do debaty publicznej, czy zaczynamy do procedować– stwierdził wiceminister kultury.

Pytany, czy ta decyzja należy do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, odpowiedział, że to lezy w gestii całego kierownictwa jego środowiska politycznego. Niewiadomą jest to, czy parlament zajmie się tą ustawą w tej czy w przyszłej kadencji.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search