29.07.3018 Co za cyrk! Szłapka do Sellina: Pan jest postkomunistą!

wpolityceGeneralnie słyszę takie głosy nt. zagrożenia niezawisłości sędziowskiej i słyszę z ust polityków totalnej opozycji, którzy być może coś wiedzą na temat tego zagrożenia, że się boją. Wy macie bardzo złe mniemanie o sędziach. Być może wynika to z tego, że w czasie sprawowania przez was władzy, mieliście dowody na to, ze sędziowie są skłonni, są sędziowie na telefon, że nie wydają sprawiedliwych wyroków, sprzyjają jednej opcji politycznej— zwracał się do polityków totalnej opozycji Jarosław Sellin (PiS), w trakcie dyskusji w programie „Ława polityków” w TVN24.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin podkreślał, że reforma wymiaru sprawiedliwości nie jest prostą reformą.

Reforma Sądu Najwyższego była niezbędna. To najważniejszy sąd— zaznaczył.

Polityk PiS dodał, że liczy na to, że dzięki ostatniej nowelizacji uda się szybko wyłonić nowego prezesa Sądu Najwyższego.

Ten stan tymczasowy ujawnił przy okazji, jak w dużej mierze skamieliną postkomunizmu jest skład SN— powiedział.

Przedstawiciel ekipy rządzącej był zewsząd atakowany przez polityków totalnej opozycji!

Chcecie wymieć ostatni bezpiecznik. A chodzi o to, aby nikt wam nie patrzył na rękę. Nie chodzi o to, czy ktokolwiek lubi ,czy nie lubi pani Gersdorf – ja osobiście mam o niej zdanie krytyczne – ale o to, że SN to instancja, która w ostatecznym rozrachunku patrzy na rękę władzy i stoi na straży wolnych wyborów— straszył Adrian Zandberg z Partii Razem.

Z kolei posłanka PO Joanna Mucha histeryzowała wręcz i atakowała PiS.

Wszystkim rządzi partia i tą partią rządzi „suweren” - jest nim Jarosław Kaczyński. To zamyka system. Bo to była ta próba tzw. reformy, bo to była deforma, aby można było kraść pieniądze i tworzyć państwo mafijne na wzór państwa węgierskiego. Do tego dążycie!— oskarżała w kuriozalny sposób.

Mimo, że nas inwigilują, ze nas gazem traktują, ale protestować musimy, bo to jedyna droga, jaką mamy w tej chwili— serwowała kolejne fantazje.

Reforma sądownictwa, to nie jest domknięte. Oni poza tym, że mają jak najgorsze intencje i poza tym, że chcą po prostu złamać polską demokrację, to są jeszcze nieudacznikami do tego i w związku z tym będzie konieczna jeszcze jedna, być może jeszcze dwie nowelizacje. To nie jest zamknięte. Namawiam wszystkich, którzy uczestniczyli w protestach: niech nas będzie milion, bo protesty kolejne będą konieczne— mówiła.

Jarosława Sellin atakował w oburzających i żenujących słowach Adam Szłapka z Nowoczesnej!

Pan opowiada o skamielinie Sądu Najwyższego. To są bzdury, kłamstwa! A kiedy pan skamielinę usunie ze swojego klubu, Piotrowicza? Pan był w rządzie w z sędzią Kryże, który skazywał Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Czumę. Czy pan przeprosi, że był w komunistycznym sędzią w rządzie?— oskarżał.

Mówi pan o tym, że ludzie źle oceniają wymiar sprawiedliwości. To, co parlament też zlikwidujecie? Bo jest gorzej oceniany niż wymiar sprawiedliwości— dodał.

Wiceminister kultury ripostował mu w stanowczych słowach

Pan niestety jest jednym z młodych posłów, którzy w ramach emocjonalnego wzmożenia, które dostrzegam, pojawia się na manifestacjach i żąda jakichś przeprosin. Pytam więc, czy pan przeprosi Polaków za to, że uczestniczył w manifestacjach w obronie ubeckich emerytur?— mówił.

Wyprowadzony z równowagi poseł Nowoczesnej odpowiadał coraz bardziej nerwowo.

Pana szef spał, gdy zaczynał się stan wojenny, bo był tchórzem— rzucił.

Pan jest postkomunistą po prostu! — krzyknął w stronę polityka PiS.

Spokojnie o reformie sądownictwa mówił dalej Jarosław Sellin.

Mam nadzieję, że uda nam się poprzez te reformy, które wszczęliśmy, doprowadzić do tego, że w Polsce będzie równowaga władz, bo jej nie było. Właśnie władza sędziowska uzurpowała sobie coraz silniej nadwładzę i chciała być tak naprawdę ostateczną izbą polskiego parlamentu, decydującą co może się zmienić, a co nie— zaznaczył.

Polityk obozu rządzącego przypomniał, jak PO przerażona wizją wyborczej porażki, wykonała skok na Trybunał Konstytucyjny.

Generalnie słyszę takie głosy nt. zagrożenia niezawisłości sędziowskiej i słyszę z ust polityków totalnej opozycji, którzy być może coś wiedzą na temat tego zagrożenia, że się boją. Wy macie bardzo złe mniemanie o sędziach— zwrócił się do przedstawicieli PO i Nowoczesnej.

Być może wynika to z tego, że w czasie sprawowania przez was władzy, mieliście dowody na to, ze sędziowie są skłonni, są sędziowie na telefon, że nie wydają sprawiedliwych wyroków, sprzyjają jednej opcji politycznej— mówił wiceminister Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search