28.07.2018 Sellin: Warto prowadzić bardzo ambitną politykę historyczną

wpolityceWarto prowadzić bardzo ambitną, skuteczną i systematyczną politykę historyczną— powiedział Jarosław Sellin na antenie TVP Info.

Wiceminister kultury był gościem programu „Minęła dwudziesta”. Sellin mówił o zbliżającej się rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości.

Mimo wszystko będziemy zachęcać do wspólnotowego obchodzenia tej wielkiej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli triumfu naszych przodków, wielkiego sukcesu, bez którego nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy— stwierdził.

Oczywiście nie jestem naiwny i wiem jakie jest wzmożenie emocjonalne wśród naszych oponentów politycznych, jak są w stanie zakwestionować wszystko, nawet nie przychodzić na piękną rocznicę 550-lecia polskiego parlamentaryzmu— dodał.

Zaznaczył, że pomimo sprzeciwów opozycji strona rządowa będzie zachęcała do udziału we wspólnych obchodach.

Będziemy uparcie zapraszać do wspólnotowego przeżywania. Na poziomie oddolnym, społecznym ono jest— powiedział.

Mówił też o roli polityki historycznej, która przez lata była w Polsce zaniedbywana.

Warto prowadzić bardzo ambitną, skuteczną i systematyczną politykę historyczną. W ostatnich miesiącach przekonaliśmy się jak zaniechania w polityce historycznej powodują kłopot, jakie są stereotypy i negatywne przekonania o naszej historii najnowszej— mówił.

Taką skuteczną politykę można prowadzić w oparciu o trwałe instytucje. Nam tych instytucji wciąż brakuje— dodał Sellin.

Zapewnił też, że wciąż tworzone są nowe instytucje, w tym ważne muzea, które pomogą budować polską politykę historyczną.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search