16.07.2018 Sellin o postawie totalnej opozycji: Ta histeria wynika z tego, że nie mogą pogodzić się z tym, że ktoś taki jak my wygrał wybory

wpolityceWydaje mi się, że nic nadzwyczajnego się nie wydarzy. (…) Wydaje mi się, że od przejęcia władzy przez Putina Rosja odgrywa rolę państwa destruującego porządek światowy. (…) Myślę, że żaden, nawet najbardziej ekscentryczny, przywódca USA nie odejdzie od pryncypiów polityki amerykańskiej — powiedział w audycji „Siódma9” wiceminister kultury Jarosław Sellin.

W rozmowie nie zabrakło tematów krajowych.

Nikt nie czyha na niezawisłość sędziów, (…) jeśli ktoś chce być sędzią jak sędzia na telefon (…), to nie najlepiej świadczy o takich sędziach i atmosferze politycznej, która była — podkreślił gość Marcina Fijołka.

My reformą przywracamy równowagę władz, a nie naruszamy. (…) Przedstawiciele środowisk sędziowskich zaczęli o sobie myśleć jako o jakiejś nadwładzy — wyjaśnił Sellin.

Czy my tworzymy sytuację, w której możemy powiedzieć, że ktoś jest ponad prawem? — zapytał wiceminister.

Odnosząc się do działań opozycji, powiedział:

Opozycja nie zrozumiała, kiedy walczymy o prawdę historyczną (…) Oni bawią się w jakieś harce polityczne, kiedy uruchamiamy jakiś element przypominania światu o naszej wielkiej historii. (…) Totalna opozycja sama wystawia sobie świadectwo.

Jak zaznaczył:

Ta histeria wynika z tego, że nie mogą pogodzić się z tym, że ktoś taki jak my wygrał wybory. Traktują to jako wypadek polskiej demokracji.

Zapytany o ewentualny powrót Donalda Tuska na krajową scenę polityczną, powiedział:

Moim zdaniem Donald Tusk sam nie wie, jaką rolę chce odgrywać po zakończeniu misji przewodniczącego Rady Europejskiej. (…) Donald Tusk wie doskonale, że kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach w 2020 roku będzie Andrzej Duda. Moim zdaniem boi się tej rywalizacji.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search