12.06.2018 Jarosław Sellin: program "Niepodległa" to setki wydarzeń na całym świecie

polskie radio pl logo700 wydarzeń już się odbyło, a kolejne 3000 jest w planach - pełnomocnik rządu do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Jarosław Sellin zaprezentował przygotowanie do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W całym kraju, w związku z przypadającą na ten rok okrągłą rocznicą odbywa się wiele wydarzeń. Zgodę na korzystanie z logo "Niepodległa" otrzymało blisko tysiąc instytucji.

Badania przeprowadzone na potrzeby programu "Niepodległa" pokazały, że bardzo ważne dla Polaków są wydarzenia lokalne. - Złożono ponad 2 i pół tysiąca wniosków, co oznacza, że średnio mamy z każdej gminy wniosek, średnio 6,5 wniosku z każdego powiatu. W odpowiedzi na to olbrzymie zainteresowanie udało się pozyskać dodatkowe środki na dofinansowanie tych projektów. W sumie udało nam się dofinansować 213 projektów a łączną kwotę 13 milionów złotych - mówił w trakcie konferencji prasowej sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

Od Chicago po Tokio

Najwięcej inicjatyw lokalnych odbędzie od lipca do października. Na szczeblu krajowym, kulminacja wydarzeń będzie w listopadzie. - Na Stadionie Narodowym 10 listopada odbędzie się Koncert Niepodległej. To będzie koncert z wybitnymi polskimi artystami, prezentujący polską pieśń i polską piosenkę, ilustrującą stulecie polskiej historii ostatniej. Koncert ten będzie transmitowany zarówno przez telewizję publiczną, jak i Polskie Radio - mówił Jarosław Sellin.

- Dokładnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości planowane są kolejne wielkie koncerty. 11 listopada zorganizowanych zostanie 11 koncertów w 11 miastach od godziny 11.00 w Krakowie, po godzinę 20.00 w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz 11 koncertów w światowych stolicach - od Chicago po Tokio. Wszystkie będą prezentować ostatnie sto lat w polskiej muzyce - dodał Jarosław Sellin.

Wieloletni program "Niepodległa" zaplanowany jest na lata 2017 - 2021.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search