06.05.2024 Gdańsk: PiS zaprezentował kandydatów do Parlamentu Europejskiego

papPolscy przedstawiciele w Parlamencie Europejskim muszą zabiegać o interesy swojego kraju, wiedząc o tym, że w UE toczą się zabiegi, które czasami powodują, że inne kraje próbują stworzyć sobie nieuczciwą przewagę regulacyjną - mówił poseł PiS i kandydat tego ugrupowania w wyborach do PE Piotr Müller..

"Dwójka" na pomorskiej liście PiS w wyborach do PE, poseł Jarosław Sellin wskazał, że Polska od samego początku jest w miejscu, w którym być powinna.

"Od 25 lat jest w NATO, od 20 lat jest w Unii Europejskiej. Tam jest należne nam miejsce, ale trzeba też jasno mówić o tym, jakie zmiany następują w tych strukturach i tych organizacjach, zwłaszcza w Unii Europejskiej. Widzicie już państwo na ulicach pomorskich miast mój baner, na którym jest hasło +Wolność w Europie+. To hasło nie jest przypadkowe dlatego, że przed nami stoją właśnie takie wyzwania - zabezpieczenia wolności rozumianej wielowymiarowo" - powiedział.

Jak stwierdził, "20 lat temu wszyscy mieliśmy poczucie, że realizujemy marzenia, że wchodzimy do struktury, która jest strefą wolności i swobód". "Po 20 latach jest jednak coraz więcej wątpliwości co do tego i ma się takie poczucie, że Unia Europejska jako organizacja stała się strefą zakazów i nakazów. I z tym trzeba skończyć. Po to również tam idziemy, żeby uzmysłowić, że to przeregulowanie legislacyjne Unii Europejskiej jest przesadą" - podkreślił Sellin.

 

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 1 liście PiS przewodzi była szefowa MSZ Anna Fotyga, drugie miejsce ma b. wiceminister kultury Jarosław Sellin, a trzecie - poseł Kazimierz Smoliński. Były rzecznik rządu Piotr Müller jest czwarty na liście, a kolejne miejsca otrzymali: Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Marcin Horała, Hanna Foltyn-Kubicka, Dariusz Drelich, Sylwia Wiśniewska i Tomasz Rakowski.

©2005 - 2024 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search