23.11.2021 "Głos rozsądku jednej z najważniejszej polityk europejskich". Sellin o wsparciu szefowej KE dla Polski

logo pr3- Tych głosów wsparcia dla Polski płynących z całego świata jest bardzo dużo i wszyscy rozumieją, że polska walka o granicę jest też walką o utrzymanie granicy NATO i Unii Europejskiej - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Wszyscy rozumieją, że polska walka o granicę jest też walką o utrzymanie granicy NATO i UE - powiedział Jarosław Sellin. Wysłuchaj nagrania audycji

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała we wtorek na Twitterze, że "hybrydowy atak Białorusi jest wyzwaniem rzuconym całej Unii". Zapewniła ponadto, że Wspólnota jest solidarna z Polską, Litwą i Łotwą.

Jak wskazała, "Unia Europejska podejmuje działania na czterech polach: wsparcie humanitarne, kontakty dyplomatyczne z krajami pochodzenia (migrantów), sankcje i ochrona granic".

Wiceminister kultury Jarosław Sellin został zapytany o te słowa przewodniczącej Komisji Europejskiej. Odpowiadając, określił je jako "głos rozsądku politycznego jednej z najważniejszej polityk europejskich". - Rzeczywiście tych głosów wsparcia dla Polski płynących z całego świata jest bardzo dużo i wszyscy rozumieją, że polska walka o granicę jest też walką o utrzymanie granicy NATO i UE - zauważył.

Gość audycji odniósł się także do kwestii wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy dla Polski. - My się na te pieniądze składamy - zaznaczył. Dodał także, że "jeżeli ktoś mówi, że Polska nie może po te pieniądze sięgnąć, to jest szaleńcem".

Korona Wirus w Polsce
Jarosław Sellin został również zapytany o ewentualne obostrzenia, jakie mogą zostać wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. - Nie mogę tego potwierdzić - odpowiedział. - Codziennie zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego i omawia rozwój pandemii i elastycznie podejmuje decyzje co z tym dalej robić - podkreślił.

Zaznaczył jednak, że "wszystko jest oczywiście możliwe". Jak dodał, minister Adam Niedzielski zapowiedział, że być może w połowie grudnia będą zapadać decyzje o wprowadzeniu ewentualnych obostrzeń w naszym kraju.

Gość audycji podsumował także ogólny rozwój pandemii w Polsce. Jak wskazał, "mamy dużo zarażeń, ale hospitalizacji jest o wiele mniej, bo ludzie są odporniejsi". - Przez 1,5 roku walki z pandemią nie dopuściliśmy do sytuacji, żeby chorych było więcej niż łóżek - podkreślił wiceminister kultury.

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search