20.11.2020 Nadal musimy myśleć o dystansie społecznym

wp tv 600x338Jarosław Sellin był gościem Michała Wróblewskiego w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Wiceminister kultury był pytany o walkę z pandemią koronawirusa. Czy premier ogłosi wkrótce plan odmrożenia gospodarki i znoszenia obostrzeń? – Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zbiera się codziennie i na ogół decyzje są podejmowane na piątek, by przed weekendem je ogłosić, więc nie wykluczam, że taki fakt może mieć miejsce – odparł Sellin. – Ale nie wiem tego, czy to będzie dzisiaj i jaka może być skala tej decyzji – dodał. Gość WP zaznaczył, że "mamy wyraźną stabilizację liczby zakażeń, ale wciąż to jest liczba niepokojąca". – Nadal musimy myśleć o dystansie społecznym – zaznaczył wiceminister Sellin.

Zobacz nagranie programu

Wiceminister kultury był pytany o zapowiadane podwyżki dla członków rządu. Wiceministrowie mogą liczyć nawet na 5 tysięcy złotych podwyżki. Sellin powiedział, że procedowana ustawa przewiduje lepsze wynagrodzenie dla podsekretarzy stanu, dodając, że nie chodzi tu o polityków. – Jeśli chodzi o pracę podsekretarzy stanu, przy tej skali wynagrodzeń, bardzo trudno znaleźć fachowców – powiedział gość WP. Na sugestię prowadzącego, że przyznawane są podwyżki w czasie pandemii, Jarosław Sellin odparł, że kwestią podwyżek dla władz rządzą tabloidy. – I to niestety skutecznie – przyznał wiceminister. Pytany o to, czy zarabia wystarczająco, Sellin odpowiedział, że "nie narzeka"

 

Pytany o działania służb podczas Strajku Kobiet. – Ja to nazywam Strajkiem Feministek, a nie Kobiet. Zdecydowana większość Polek nie zgadza się z tym stylem, ani z tą wulgarnością się nie utożsamia – odparł Sellin. Zdaniem polityka "policja jest po to, by zabezpieczać obywateli, a wszystkie te zgromadzenia są nielegalne i kompletnie nieodpowiedzialne". Gdy prowadzący przypomniał wyniki badań, które pokazują, że większość Polaków popiera postulaty strajku, wiceminister zaprzeczył. Podczas rozmowy pytano również o publikację wyroku TK ws. aborcji. Kiedy do tego dojdzie? – Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Uważam, że powinien być opublikowany – dodał Jarosław Sellin. Pojawiło się również pytanie, co się dzieje z ustawą covidową, zakładającą dodatki dla medyków.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search