10.10.2020 Strategia walki z pandemią. Jarosław Sellin: w Polsce nie brakuje ani sprzętu, ani pieniędzy

logo pr3Mam prośbę do polityków PO, aby nie przeszkadzali rządowi w walce z pandemią i nie wprowadzali opinii publicznej w błąd. Respiratorów i łóżek w Polsce nie brakuje. Jest 75 proc. dodatek dla lekarzy zajmujących się pomocą dla chorych na COVID-19. Na wszystko są pieniądze i jest sprzęt.

Wysłuchaj nagrania audycji

Cała Polska od soboty znalazła się w żółtej strefie, z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które stały się czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami. W całym kraju w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, autobusach i na ulicach, trzeba nosić maseczki. Ten obowiązek nie obejmuje np. lasów czy plaż.

O działaniach rządu ws. pandemii mówili w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta, Magdalena Biejat, posłanka Lewicy, Jarosław Sellin, wiceminister kultury i poseł PiS, Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO, Marek Sawicki, poseł PSL.

Apel o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

– Jako Lewica zabiegaliśmy o to, aby zwiększyć finansowanie służby zdrowia, w tym sanepidu. Widzimy bowiem już teraz, że służby sanitarno-epidemiologiczne nie dają rady. Sytuacja jest tragiczna. Apelujemy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego – powiedziała Biejat.

Maseczki na ulicach, ograniczenia zgromadzeń i liczby gości. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju
Według prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego miejscem rozmów międzypartyjnych na temat np. służby zdrowia jest parlament. – Nie ma trybu zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego na wniosek któregoś z parlamentarzystów – stwierdził.

– Smuci mnie to, że opozycja atakuje rząd w sytuacji zagrożenia. Zyskałaby więcej, gdyby pokazała, że jest gotowa do łagodzenia atmosfery politycznej i skupiła się na walce z pandemią – dodał.

Strategia walki z koronawirusem

Marek Sawicki przypomniał natomiast, że Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców, apelował do władz, aby wspólnie przygotować strategię walki z koronawirusem na jesień.

Sytuację związaną z pandemią skomentował także Marcin Kierwiński. – Za cały ten bałagan odpowiada rząd. Gdy był czas, nie przygotował Polski na walkę z pandemią. Gdzie są respiratory, dodatkowe łóżka, personel? – mówił polityk PO.

– Mam prośbę do polityków PO, aby nie przeszkadzali rządowi w walce z pandemią i nie wprowadzali opinii publicznej w błąd. Respiratorów, łóżek w Polsce nie brakuje. Ponadto wprowadzamy szpitale koordynacyjne w każdym województwie. Jest 75 proc. dodatek dla lekarzy zajmujących się pomocą dla chorych na COVID-19. Na wszystko są pieniądze i na wszystko jest sprzęt – wyjaśnił Jarosław Sellin.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadziła: Beata Michniewicz
Goście: Magdalena Biejat (Lewica), Jarosław Sellin (PiS), Marcin Kierwiński (PO), Marek Sawicki (PSL), Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta)

 

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search