09.10.2020 "Apeluję o rozsądek, pandemia naprawdę zabija". Sellin o obostrzeniach związanych z COVID-19

Pr24- Maseczki są przede wszystkim po to, żeby nie zarażać innych. Nośmy maseczki zgodnie z zaleceniami, żeby nie narażać innych - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i sportu.

Zobacz nagranie programu

Od soboty na terenie całej Polski będzie obowiązek m.in. zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej - w sklepie, autobusie, ale także na ulicy będzie obowiązkowy w całym kraju. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które mają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że rozszerzenie strefy żółtej na cały kraj wynika ze znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie.

- Ludzie muszą oswoić się z pewnymi obostrzeniami - ocenił Jarosław Sellin. Dodał, że sytuacja, w której strefą żółtą byłaby objęta 1/3 kraju, wymagała szybkiej i zdecydowanej reakcji.

Sceptycyzm wobec obostrzeń

Gość audycji odniósł się do obowiązku noszenia maseczek. - Apeluję o rozsądek. Pandemia naprawdę zabija. Zabija bardziej niż grypa - podkreślił wiceminister. "Antymaseczkowcom" i kontestatorom Sellin zalecał wizyty w rodzinach, którym zakażenie koronawirusem odebrało krewnych.

- Maseczki są przede wszystkim po to, żeby nie zarażać innych - nie siebie. Zróbmy to dla innych - nośmy te maseczki zgodnie z zaleceniami dla innych, żeby ich nie narażać - apelował Jarosław Sellin.

W dalszej części audycji mowa była również o rozpoczynającym się kongresie Polska Wielki Projekt i antypolskiej wypowiedzi prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search