07.09.2020 Jarosław Sellin: Wszystkie ugrupowania tworzące obóz Zjednoczonej Prawicy są środowiskami ideowymi

glos radio„Wszystkie ugrupowania tworzące obóz Zjednoczonej Prawicy są środowiskami ideowymi. Nie jesteśmy partiami ciepłej wody w kranie. Różnią nas akcenty dotyczące niektórych projektów, które chcemy przeprowadzać. Tym co nas łączy jest katolicka nauka społeczna. Realizujemy politykę solidarnościową, dbamy o dziedzictwo «Solidarności»” – powiedział w poranku „Siódma 9” minister Jarosław Sellin (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o planowanej rekonstrukcji rządu.

Wysłuchaj nagrania audycji

Zdaniem wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego epidemia koronawirusa stawia przed rządem nowe wyzwania, dlatego też potrzeba jest rekonstrukcja.

„Przed rządem są teraz zupełnie nowe zadania. Decyzje muszą być podejmowane szybciej. Chodzi między innymi o skracanie procedury decyzyjnej” – mówił Jarosław Sellin.

„Dokładny kształt tej rekonstrukcji jest przywilejem Jarosława Kaczyńskiego, liderów Zjednoczonej Prawicy i Mateusza Morawieckiego” – stwierdził minister Sellin, potwierdzając, że oficjalne zmiany w rządzie zostaną ogłoszone na przełomie września i października.

Według rozmówcy Marcina Fijołka obóz Zjednoczonej Prawicy po pięciu latach rządów nadal można nazwać rządem ideowym.

„Wszystkie ugrupowania tworzące obóz Zjednoczonej Prawicy są środowiskami ideowymi. Nie jesteśmy partiami ciepłej wody w kranie. Różnią nas akcenty dotyczące niektórych projektów, które chcemy przeprowadzać. Tym co nas łączy jest katolicka nauka społeczna. Realizujemy politykę solidarnościową, dbamy o dziedzictwo «Solidarności»” – powiedział polityk.

W rozmowie pojawił się też wątek obrony życia poczętego. Minister mówił m.in. na temat aborcji eugenicznej.

„Jesteśmy pro-life, jesteśmy za ochroną życia. Rzeczywiście problemem jest to, że ustawa o ochronie dziecka poczętego, zakłada kilka wyjątków i z wyjątkiem eugenicznym chcemy się zmierzyć. Podpisałem się pod projektem, który ma doprowadzić do likwidacji tego wyjątku. Czekamy też na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Jeśli dojdzie do takiego głosowania to będę głosował za likwidacją przesłanki eugenicznej” – obiecywał Jarosław Sellin.

Poniedziałkowy wywiad dotyczył też planowanej repolonizacji mediów.

„Wielu Polaków wie, że kapitał ma narodowość. Media są przestrzenią delikatną, gdzie liczy się nie tylko zysk, ale też wpływ na opinię publiczną i jakość demokracji. Żaden duży kraj w Unii Europejskiej nie pozwoli sobie na to, aby przestrzeń medialną w bardzo dużym stopniu wyprzedawać kapitałowi zagranicznemu” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search