17.06.2020 Jarosław Sellin: "Relacje polsko-amerykańskie w czasie prezydentury Andrzeja Dudy są chyba najlepsze w historii"

radiogdanskMedia podają, że w najbliższych dniach może dojść do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych w sprawie Fortu Trump w Waszyngtonie. Czy jeśli dojdzie do takiego spotkania, zapadną strategiczne decyzje w sprawie bezpieczeństwa Polski? Między innymi o tym mówił Gość Dnia Radia Gdańsk Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Rozmawiał Piotr Kubiak. Wysłuchaj nagrania audycji

- Relacje polsko-amerykańskie w czasie prezydentury Andrzeja Dudy są chyba najlepsze w historii. Została wzmocniona wschodnia flanka NATO i obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce. To oznacza podwyższenie poziomu naszego bezpieczeństwa. Relacje prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem są intensywne. Chcemy cały czas wzmacniać te więzi - mówił Gość Dnia Radia Gdańsk.

Jarosław Sellin odniósł się także do Karty Rodziny. Dlaczego podpisanie jej przez prezydenta sprowadziło na niego atak opozycji i środowisk propagujących ideologię LGBT? - Nie rozumiem tego, bo rodzina jest ważną instytucją w życiu społecznym, wszyscy powinni tylko przyklasnąć. To jest dobry plan prezydenta Andrzeja Dudy. Polityka prorodzinna jest najlepsza od 30 lat. Z miejsca przedostatniego, jeżeli chodzi o wspieranie rodziny w Unii Europejskiej, przeszliśmy do awangardy i teraz nasze programy społeczne są naśladowane przez inne państwa - dodał.

Prowadzący pytał też o to, dlaczego Rafał Trzaskowski nie odpowiada na pytania, czy podpisałby ustawę likwidującą 500 Plus czy ustawę podwyższającą wiek emerytalny. - To naruszyłoby jego wiarygodność. 500 Plus miałoby być, jego zdaniem, jakimś rozdawnictwem. Podwyższenie wieku emerytalnego określił jako odważny krok modernizacyjny. Rafał Trzaskowski reprezentuje te środowiska polityczne, które zdradziły ideały Solidarności. Środowiska, które koncentrowały się przede wszystkim na grupach uprzywilejowanych. Nie przeszkadzała im nierówność wobec prawa i państwo silne wobec słabych.

W audycji poruszono także temat dodatku solidarnościowego i bonu turystycznego. - Chcemy, żeby pieniądze z bonu turystycznego były wypłacane już w lipcu. Program, który przygotowaliśmy, przewiduje, że bon będzie wypłacany także w 2021 roku - zaznaczył Sellin.

- Jeśli chodzi o instytucje kultury nam podległe, rekompensujemy straty i będziemy je rekompensować po pandemii specjalnym funduszem. Uruchomiliśmy szereg programów wspierających artystów. Kultura to kontakt między ludźmi, który teraz jest niemożliwy.Przeznaczymy na nią ponad 4 mld złotych - dodał.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search