2.05.2020 Akcja #MojaFlaga. Wiceminister kultury zachęca do "wywieszenia" polskiej flagi w internecie

Pr24Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin zachęca Polaków do wzięcia udziału w akcji Biura Programu "Niepodległa" #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej flagi, zrobienia zdjęcia i udostępnienia go w mediach społecznościowych.

W Polsce przypada dziś Dzień Flagi, jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin przypomina, że biało-czerwona flaga w obecnym kształcie towarzyszy nam od 190 lat.

- Ona została w takim kształcie ustalona w czasie Powstania Listopadowego i łopocze nad nami w momentach wzniosłych i radosnych, w czasie różnych ważnych rocznic jak i w czasie sukcesów sportowych. 2 maja też obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą i to jest taki moment, kiedy warto sobie o ważności i pięknie tego symbolu narodowego przypomnieć - powiedział Polskiemu Radiu Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego zachęca Polaków do wzięcia udziału w akcji Biura Programu "Niepodległa" #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej flagi, zrobienia zdjęcia i udostępnienia go w mediach społecznościowych.

Podkreśla, że zwłaszcza w dobie pandemii ważne jest potwierdzenie naszej wspólnoty.

To poczucie wspólnoty się umacnia, w ostatnich dwóch miesiącach również z powodu tego nieszczęścia, które nas spotkało. I myślę, że tak należy również na biało-czerwoną w tym roku patrzeć, że to jest potwierdzenie naszej wspólnoty i podziękowanie tym, którzy w tych trudnych tygodniach szczególnie dla naszej wspólnoty się poświęcają - podkreśla Jarosław Sellin.

Pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości zachęca też do wywieszania flag nie tylko 2 maja - w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ale także dla uczczenia wszystkich ważnych rocznic jak mord katyński, wybuch Powstania Warszawskiego, Bitwa Warszawska czy Dzień Niepodległości.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search