9.03.2020 Sellin: Nie oszukujmy się. Były kontrowersje wokół Kurskiego

wpolityceNie oszukujmy się. Ta sprawa była publicznie dyskutowana i nie jest tajna, że były również kontrowersje wokół prezesury Jacka Kurskiego– powiedział minister Jarosław Sellin na antenie Radiowej Trójki.

Wiceszef resortu kultury odpowiadał na pytania dotyczące odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska szefa Telewizji Polskiej.

To oczywiście pytanie do Rady Mediów Narodowych. RMN ma 5 przedstawicieli, którzy jednogłośnie taką decyzję podjęli. Ale nie oszukujmy się. Ta sprawa była publicznie dyskutowana i nie jest tajna, że były również kontrowersje wokół prezesury Jacka Kurskiego i one były nawet w naszym szeroko rozumianym obozie politycznym eksplikowane i takie oczekiwanie części naszego obozu zostało spełnione. Ale jeśli pytać o bilans, to moim zdaniem ten bilans jest dobry– tłumaczył Sellin.

Propaganda w TVP
Pytany o kontrowersje wokół działania TVP Info i „Wiadomości”, Sellin przekonywał, że doszło do pluralizacji na rynku mediów.

Oczywiście najwięcej kontrowersji wywołuje ten pion publicystyczno-informacyjny. Zawsze trzeba się odnosić do roku 2015 i do tego, co był przedtem. TVP w takim profilu, który w pionie publicystyczno-informacyjnym zaistniał pod prezesurą Jacka Kurskiego, zapewnia Polakom pluralizm dostępu treści, idei. Przed rokiem 2015 wszystkie duże stacje, i publiczna, i dwie prywatne, mówiły dokładnie to samo, tak samo, w takim samej hierarchii porządku spraw, z takimi samymi sympatiami politycznymi. A teraz mamy realny wybór– mówił.

Dopytywany o powody odwołania Kurskiego, stwierdził:

Nie znam motywów, nie znam uzasadnień. Dzisiaj będzie podejmowana uchwała RMN. W trudnym momencie, którym jest kampania wyborcza, jest to krok ryzykowny.

Nacisk prezydenta
Sellin odpowiadał też na pytanie nt. rzekomego wpływu obozu prezydenckiego na odwołanie Kurskiego.

Odwołanie nastąpiło wskutek decyzji pięciu członków RMN. Nie jest tajemnicą, że pewne kontrowersje wokół, może szczegółowych poczynań prezesa Jacka Kurskiego, miały miejsce w szeroko rozumianym obozie politycznym– powiedział wiceszef MKiDN.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search