4.11.2019 Minister Sellin podsumował Tuska. "Toksyczny, zainfekował polską politykę złymi emocjami"

niezalena„Dotychczasowe zwycięstwa wyborcze chcemy zwieńczyć zwycięstwem w wyborach prezydenckich. Naszym kandydatem jest Andrzej Duda – powiedział dziś w „Salonie politycznym Trójki” Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Polityk pytany o Donalda Tuska i jego ewentualny start w wyścigu prezydenckim powiedział: Tusk zainfekował polską politykę złymi emocjami. Wątpię by wystartował w wyborach.
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk miał zlecić jednej z polskich firm badawczych przeprowadzenie sondażu. Chciał sprawdzić, jakie szanse miałby w wyborach prezydenckich w 2020 r. Okazało się, że ma bardzo duży "negatywny elektorat".

Według portalu Wirtualna Polska, badanie miało zostać przeprowadzone po wyborach parlamentarnych.
Jarosław Sellin w radiowej Trójce zwrócił uwagę, że sondaż nie wypadł po myśli Tuska.

– Dziś pojawiły się informacje, że Donald Tusk zamówił prywatnie sondaż, który miałby sprawdzić jego szanse i nie wyszło to najlepiej dla niego, jeśli chodzi o konfrontację z Andrzejem Dudą– powiedział.

Polityk przypomniał przegraną Tuska z Lechem Kaczyńskim w wyborach w 2005 roku.

„Uważam, że Donald Tusk jest dosyć toksycznym politykiem. On, od czasu swojej klęski prezydenckiej w 2005 roku w konfrontacji z Lechem Kaczyńskim, zainfekował polską politykę złymi emocjami. Te wszystkie złe zjawiska, które pojawiły się w polskiej polityce, złe emocje, przemysł pogardy, stworzenie takich ruchów, jak Ruch Palikota, to wszystko jego dzieło” – zaznaczył.

Według Jarosława Sellina były premier nie wystartuje w wyborach.

Wiceminister został zapytany o książkę Donalda Tuska, która niebawem ma zostać opublikowana. Ma nosić tytuł „Szczerze”.

Nie bardzo wierzę, że Donald Tusk w każdej sprawie się szczerze wypowiadał– powiedział, dodając, że ten tytuł nie korespondowałby z działaniami Tuska.

Kto będzie kandydatem PiS w wyborach prezydenckich? Według Jarosława Sellina Andrzej Duda.

"Decyzja co do kandydowania oczywiście należy do samego prezydenta. Z tego, co wiemy, ma ona zostać ogłoszona na początku roku. Chcemy, by był kandydatem, ponieważ jego prezydentura jest bardzo dobra. Dobrze pracował dla Polski, dla wzmocnienia jej pozycji w polityce międzynarodowej, w umacnianiu naszych sojuszy, w polityce obronnej" – stwierdził.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search