29.10.2019 Sellin wskazał datę otwarcia Muzeum Historii Polski

tvp info– Jestem przekonany, że to będzie 2021 rok. Wreszcie będziemy mieli największe historyczne muzeum w Polsce. To będzie bardzo ważne, jeśli chodzi o opowiadanie prawdy o naszej historii – powiedział w programie „O co chodzi” Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.


Na Westerplatte odkryto szczątki ósmej osoby
Jarosław Sellin zapowiedział, że Muzeum Historii Polski ma zostać otwarte w marcu 2021 roku. To jego zdaniem bardzo realna data. – Jestem przekonany, że to będzie 2021 rok. Wreszcie będziemy mieli największe historyczne muzeum w Polsce, które będzie starało się streszczać opowieść o polskiej historii całego tysiąca lat – mówił wiceminister kultury.

Podkreślił, że rocznie Polskę odwiedza 20 milionów turystów. – To będzie bardzo ważne, jeśli chodzi o opowiadanie prawdy o naszej historii – dodał.

Mówiąc o pracach ekshumacyjnych i archeologicznych na Westerplatte Jarosław Sellin zdradził, że dotąd wydobyto ponad 50 tysięcy artefaktów, z których kilkanaście tysięcy nadaje się na wystawę stałą.

– No i największe zaskoczenie – odkryliśmy już ośmiu polskich żołnierzy, którzy tam spoczywali w sposób nieuporządkowany. Kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią. Myśmy to osiemdziesiąt lat deptali. Tam był też śmietnik – powiedział wiceminister. Przypomniał, że na Westerplatte zginęło ponad dwudziestu polskich żołnierzy.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search