20.10.2019 SELLIN: JEDYNYM ŚRODOWISKIEM, KTÓRE MA POCZUCIE KLĘSKI PO WYBORACH JEST PO

MaryjaWeszło do parlamentu pięć ugrupowań. Cztery z nich mają poczucie zwycięstwa, w tym na pewno my, bo nikt nigdy nie otrzymał tak wielkiego zaufania społecznego. Poczucie zwycięstwa można też zauważyć w Lewicy, Konfederacji i PSL. Jedynym środowiskiem, które ma poczucie klęski jest Platforma Obywatelska – zwrócił uwagę w rozmowie z TV Trwam News wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Tak jak zapowiadaliśmy, będziemy realizowali pięć obietnic na pierwsze 100 dni naszych rządów – powiedział Jarosław Sellin.

– Jesteśmy wiarygodni i dotrzymujemy obietnic. Przykładem na to jest chociażby zapowiedziana „Piątka Kaczyńskiego”, która została zrealizowana w bardzo szybkim tempie. Zapowiedziana „piątka” na pierwsze 100 dni rządów też będzie realizowana. Chodzi o 500 zł ulgi dla małych firm, jeśli chodzi o ZUS, pakiet zdrowia dla ludzi powyżej 40. roku życia, 13. i 14. emerytura jako trwały element naszej polityki społecznej, 100 obwodnic, które chcemy zbudować przy średniej wielkości miastach, a także zrównanie dopłat dla rolników do dopłat rolników niemieckich, bowiem z nimi musimy się również. Mamy w Niemczech i w Polsce po ok. milion hektarów ziemi, mamy takie same ceny sprzętu rolniczego, takie same ceny nawozów, a tymczasem niemieccy rolnicy mają 1/3 dopłat więcej od rolnika polskiego. Tak dłużej być nie może. Musi być wyrównanie tych dopłat – zaznaczył wiceminister kultury.

Polityk odniósł się również do sytuacji w opozycji. Nie wykluczył zmiany lidera w Platformie Obywatelskiej.

– Weszło do parlamentu pięć ugrupowań. Cztery z nich mają poczucie zwycięstwa, w tym na pewno my, bo nikt nigdy nie otrzymał tak wielkiego zaufania społecznego. Poczucie zwycięstwa można też zauważyć w Lewicy, Konfederacji i w PSL. Jedynym środowiskiem, które ma poczucie klęski jest Platforma Obywatelska. W związku z tym widoczne są tam napięcia i mogą one zaowocować jakimiś przegrupowaniami, jeśli chodzi o przywództwo nad tym środowiskiem, a może nawet i rozłamami – wskazał Jarosław Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search