7.10.2019 Sellin: Wałęsa jest nieodpowiedzialny; kieruje się wyłącznie emocjami antypisowskimi

papLech Wałęsa jest kompletnie nieodpowiedzialny, nie kontroluje tego co mówi i kieruje się wyłącznie emocjami antypisowskimi - powiedział w poniedziałek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego

Wiceminister w TVP1 skomentował słowa Lecha Wałęsy, który, występując gościnnie na konwencji Koalicji
Obywatelskiej w Warszawie, mówił o zmarłym Kornelu Morawieckim. "A co oni z niego robią? – bohatera. A on
w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca" – powiedział Wałęsa.
Zdaniem Sellina, przekroczone zostały "kolejne granice, można powiedzieć, barbarzyństwa". "Takich rzeczy się
nie robi dzień po pogrzebie człowieka powszechnie szanowanego, docenianego i to jeszcze z użyciem takich
słów" - podkreślił.
Zwróciłrównież uwagę, że "bulwersujący" był brak reakcji uczestników konwencji, która powinna być "natychmiastowa". Jak wskazał, Wałęsa "dostał oklaski również od osób, które uczestniczyły w pogrzebie Kornela Morawieckiego".

Zdaniem Sellina szef PO Grzegorz Schetyna, "który wysłał miłego tweeta doceniającego Kornela Morawieckiego po jego śmierci, powinien był wejść na trybunę i powiedzieć -przekroczyłeś pewne , my sięgranice.Lechu  z tymi słowami nie utożsamiamy. "Nie zrobił tego" - zauważył.
Jego zdaniem również, zaproszenie na konwencję tydzień przed wyborami "człowieka kompletnie już nieodpowiedzialnego, niekontrolującego tego, co mówi i kierującego się wyłącznie emocjami antypisowskimi"
było strzałem w kolano.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search