28.09.2019 Jarosław Sellin: to, co proponujemy Polakom, to nie socjal, a inwestycja

Pr24– Nasza wizja Polski jest czytelna. To dojście do polskiego modelu państwa dobrobytu – powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Odniósł się również do znaczenia polityki historycznej w funkcjonowaniu państwa. – Jest ona rodzajem budowania kapitału moralnego narodu – podkreślił. Wysłuchaj nagrania audycji

Kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę. W Opolu i Zielonej Górze odbyły się kolejne konwencje Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Sellin wskazał, że w toczącej się walce o głosy wyborców jest za dużo emocji, a za mało, zwłaszcza ze strony oponentów politycznych Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiania propozycji programowych i wizji Polski.

– Nasza wizja jest czytelna. To dojście do polskiego modelu państwa dobrobytu. Wszystko jest rozpisane w 240-stronicowym dokumencie. Wychodzimy do Polaków z pozytywnym przekazem, a to, że specjalnością naszych oponentów jest kampania negatywna, nie najlepiej o nich świadczy – zaznaczył wiceminister.

Inwestycja w godność polskich rodzin

Ze strony partii opozycyjnych pada pod adresem PiS zarzut, że pod hasłem państwa dobrobytu idzie dalsze rozdawnictwo socjalne. - Wszystko, co proponujemy dla poprawy jakości życia Polaków to nie socjal, a inwestycja i podnoszenie godności życia polskich rodzin. Do końca będziemy z pokorą pracować, by uzyskać zaufanie wyborców – zapewnił Jarosław Sellin.

Polityka historyczna budulcem kapitału moralnego

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego był obecny na Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", który odbywa się w Gdyni. Podczas tego wydarzenia odbyła się m.in. debata o roli muzeów w polityce historycznej.

Jarosław Sellin przypomniał, że gdy w polskiej polityce dominowali postkomuniści oraz elity lewicowo-liberalne obecny był ton kwestionujący zagadnienie polityki historycznej, a historia była lekceważona.

– Wszystkie poważne państwa na świecie świadomie prowadzą politykę historyczną, która jest rodzajem budowania kapitału moralnego danego narodu. Jeśli świat nie zna prawdy o naszej historii, to wtedy inni zaczynają o nas opowiadać. Musimy robić to sami, na użytek wewnętrzny dla spoiwa społecznego, ale również na użytek zewnętrzny, by wiedziano prawdę o naszym państwie. Musimy robić to poprzez trwałe instytucje, którymi są przede wszystkim muzea – zaznaczył.

Walka o prawdę

"Powinniśmy koncentrować się przede wszystkim na walce o prawdę" – stwierdził Jarosław Sellin. – Jeśli chodzi o prawdę o naszej historii, to w porównaniu z największymi sąsiadami ze wschodu i zachodu mamy więcej powodów do chluby niż do wstydu – stwierdził rozmówca Polskiego Radia 24.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search