04.09.2019 Jarosław Sellin: obserwujemy głęboki kryzys wewnętrzny naszych politycznych oponentów

Pr24– Nastroje w Platformie Obywatelskiej nie są najlepsze, ale to nas nie usypia. Przez najbliższe 40 dni będziemy ciężko pracować. Nie chcemy popaść w puchę i uważać, że wszystko jest rozstrzygnięte – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin. Skomentował w ten sposób informację, że Małgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie została kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. Wysłuchaj nagrania audycji

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką KO na premiera – poinformował we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna. Jak argumentował "ludzie chcą nowej jakości, kogoś, kto będzie zajmować się ludzkimi sprawami". Według Jarosława Sellina ta sytuacja, to "gwałtowny ruch PO, który powoduje zaskakiwanie własnych wyborców". – Mówiło się, że to Grzegorz Schetyna ciągnie przywództwo całej opozycji, a tu nagle przed finałem 4-letniego sporu, przedstawia się zupełnie nowy pomysł polityczny – powiedział Jarosław Sellin. – Obserwujemy pęknięcie, głęboki kryzys wewnętrzny naszych oponentów politycznych – dodał.

Jarosław Sellin mówił w Polskim Radiu 24 także o obchodach 80. rocznicy wybuchy II wojny światowej, udziale przedstawicieli rządu na uroczystościach zorganizowanych na Westerplatte przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Skrytykował brak obecności na nich Donalda Tuska, a także zaproszenie do Gdańska Fransa Timmermansa. – To prowokacja, żeby na naszą 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, zapraszać tak kontrowersyjną osobę, jak Frans Timmermans – stwierdził Jarosław Sellin.

Gość PR24 odniósł się ponadto do bieżącej sytuacji politycznej obserwowanej w trakcie trwającej kampanii wyborczej. Zauważył, że "jeśli PiS po raz drugi wygra wybory, to sytuacja emocjonalna w Polsce się uspokoi". – Ta druga strona musi w końcu zrozumieć, że PiS jest trwałym elementem polskiej sceny politycznej, a nie jakąś wpadką polskiej demokracji. Musi zrozumieć, że trzeba z nami rywalizować na programy, a nie na emocje – powiedział Jarosław Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search