18.07.2019 Co dalej z prof. Stolą? Sellin: Nie należy naciskać

wpolityceNie jesteśmy, ani pewni, ani uspokojeni. Widzimy te problemy po stronie opozycji. Ale pamiętamy, że trzeba być pokornym i pracowitym, by zapracować na poparcie wyborców— mówił minister Jarosław Sellin w audycji Siódma9.

 

Będziemy się koncentrować na tym, by dynamika rozwoju gospodarczego była jeszcze silniejsza— zapowiedział rozmówca Marcina Fijołka.

Zdaniem Sellina, PSL ponosi konsekwencje wspólnego startu w ramach Koalicji Europejskiej.

PSL ma poważny kłopot związany z żyrowaniem tego, co działo się podczas kampanii europejskiej, tego lewicowego czy tez lewackiego kierunku, który narzuciła bezideowa Platforma— powiedział.

Pytany o to, czy weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, odpowiedział:

Pojawię się i to deklarowałem od dawna. Wydaje mi się, że pojawi się też premier Morawiecki, istotna delegacja rządowa i parlamentarna.

Odniósł się tez do faktu, że wybrany w konkursie na dyrektora Muzeum POLIN Dariusz Stola wciąż nie objął stanowiska.

Muzeum jest wpisane w rejestrze ministra kultury. I minister kultury ma prawo podjąć decyzję w stosownym czasie i z tego prawa skorzysta. (…) W odpowiednim czasie może taką decyzję podjąć. To uprawnienie pana ministra i myślę, że nie należy naciskać co do terminu podjęcia decyzji w tej sprawie— stwierdził.

W Muzeum nic złego się nie dzieje. Jest dobry pełniący obowiązki dyrektora, wystawy się odbywają, imprezy się odbywają. (…) Stabilność finansowa również jest— dodał.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search