28.12.2017 I o to chodzi!!! Polskie Nagrania wracają do państwa! Jeszcze w tym roku?

frondaRząd Zjednoczonej Prawicy odzyskuje to, co poprzednicy z PO-PSL sprzedali za "psie pieniądze". Mowa o firmie fonograficznej Polskie Nagrania.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową wiceminister kultury, Jarosław Sellin stwierdził, że są szanse, by umowa z Warner Music Poland w sprawie odkupienia Polskich Nagrań przez MKiDN została zawarta jeszcze w tym roku.

 "Wszystko jest na dobrej drodze. Myślę, że to będzie dokonane jeszcze w tym roku, a więc zostały nam godziny i kilka dni"- zapewnił sekretarz stanu w resorcie kultury i dziedzictwa narodowego.

Wicepremier i szef MKiDN, prof. Piotr Gliński poinformował media o spotkaniu z przedstawicielami Warner Music Poland, które zostało zaplanowane na ten dzień. Minister kultury przypomniał, że to rząd PO-PSL sprzedał prawa do nagrań wybitnych polskich twórców, wykazując "absolutny brak odpowiedzialności".

"Myśmy natychmiast przejęli Państwowy Instytut Wydawniczy, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, przekształciliśmy natychmiast te instytucje w instytucje kultury, podobnie kilka innych, jak Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. To wszystko zostało uratowane i funkcjonuje"- wyliczał Gliński. Jak dodał minister, rząd PO-PSL "wydał na żer rynku" wszystkie te instytucje, doprowadzając do tego, że były "niszczone, wykupowane".

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search