20.12.2017 Jarosław Sellin: może Komisja Europejska chce zablokować dialog z Polską?

logo pr1Zastanawia mnie, dlaczego akurat teraz, po dwóch latach sporów, Komisja Europejska chce tę "broń atomową" wytoczyć. Być może ktoś jest zainteresowany, żeby ten dialog i większe zrozumienie polskiego stanowiska ze strony partnerów z UE zablokować - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury Jarosław Sellin. Wysłuchaj nagrania audycji
Gość radiowej Jedynki nie widzi uzasadnienia dla procedury uruchomienia przez Komisję Europejską wobec Polski artykułu 7 ust. 1 traktatu UE. Decyzja w tej sprawie ma zapaść dziś.
- Co takiego się stało, że akurat teraz się o tym mówi? Przecież dopiero jedna ustawa sądowa została przegłosowana, i to w lipcu. Dwie kolejne jeszcze nie są nawet podpisane przez prezydenta. Jakich argumentów zamierza więc użyć KE? To, że zdecydowaliśmy się, że w takim a nie innym wieku chcemy, żeby sędziowie przechodzili na emeryturę? To jest straszliwe naruszanie praworządności? - zastanawia się Jarosław Sellin.

Jak zwraca uwagę, KE chce sięgnąć po art. 7 unijnego traktatu w sytuacji, gdy "jest nowy premier, był na swoim pierwszym szczycie, odbył kilka rozmów i chce intensywnie dialogować z naszymi partnerami na Zachodzie". Czy przypadkiem nie jest to chęć zablokowania możliwości dialogu, bo widzą, że być może argumenty, które pan premier Mateusz Morawiecki przedstawiał w indywidualnych rozmowach, zaczynają do niektórych przywódców Zachodu docierać? - sugeruje wiceminister kultury.

Jarosław Sellin komentował również w audycji decyzję o zawieszeniu w prawach członka PiS Stanisława Koguta i prokuratorskie zarzuty dla Franciszka J. w związku z agresywnym zachowaniem wobec dziennikarki TVP. Mówił też, jak wyglądają prace nad ustawą o dekoncentracji mediów.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search