13.12.2017 Jarosław Sellin: Mateusz Morawiecki chce poznać zadania poszczególnych resortów z pozycji premiera

logo pr3Mówiliśmy od samego początku, że po 2 latach rządu dokonamy przeglądu tego, co udało się osiągnąć, i tego, jakie są najważniejsze zadania na kolejne 2 lata. Do tego dopasowujemy nowy skład personalny – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin. Wysłuchaj nagrania audycji

 Prezydent Andrzej Duda powołał wczoraj premiera i cały rząd. Do grona wicepremierów dołączyła dotychczasowa szefowa rządu Beata Szydło. Mateusz Morawiecki będzie nadal ministrem rozwoju i finansów. Poza tym nie było zmian w Radzie Ministrów.

 – Zasadnicza zmiana jednak się dokonała – stwierdził wiceminister kultury Jarosław Sellin, tłumacząc, że wymiana premiera to jedna z najpoważniejszych zmian, jakie można sobie wyobrazić w życiu politycznym. Podkreślił, że Beata Szydło przeprowadziła istotne i oczekiwane reformy społeczne.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki zaznaczył, że informacje o zagrożonych dymisją ministrach to tylko spekulacje medialne. Wskazał, że Mateusz Morawiecki dopiero będzie oceniał osiągnięcia w poszczególnych resortach. – Nawet jak się pełni funkcję wicepremiera i kieruje dwoma ważnymi resortami, to jednak ma się inny punkt widzenia niż ze stanowiska premiera – wyjaśnił.

Sellin ocenił też, że realne, ale bardzo trudne, będzie łączenie funkcji premiera i ministra przez Mateusza Morawieckiego. – Przypuszczam, że to ulegnie zmianie – dodał.

W audycji mówiono też o powołaniu pełnomocnika ds. reparacji, reformie sądownictwa, zmianie ordynacji wyborczej, a także wizerunku Polski w UE. – Trzeba odróżnić dobrą prasę od szacunku – stwierdził Jarosław Sellin.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search