8.06.2019 Jarosław Sellin o kongresie „Polska Wielki Projekt” oraz o opozycji

Pr24Ideą dziewiątej edycji kongresu, który potrwa do niedzieli, jest debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi, stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. Kongres podzielono na kilka tematycznych paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli świata nauki, gospodarki, kultury i życia publicznego.

- Tu spotykają się intelektualiści, którzy zastanawiają się nad przyszłością Polski i tym jak ona ma się rozwijać, żeby był wielka. Myślę, że goście, którzy są naukowcami i specjalistami w danych dziedzinach, operują językiem komunikatywnym, przez co nie ma problemów z odbiorem przekazywanych treści. Bardzo to sobie cenię i myślę, że ten kongres wiele dał mojemu środowisku politycznemu w okresie, kiedy było ono w opozycji - podkreślił Jarosław Sellin.

Gość audycji odniósł się następnie do obecnej opozycji, która według niego znacznie różni się od tej, jaką w latach 2007-2015 tworzyło Prawo i Sprawiedliwość. - Ten czas wykorzystaliśmy konstruktywnie. Wykonywaliśmy taką pracę, jaką opozycja wykonywać powinna, czyli pracę programową, która ma przedstawić alternatywę wobec tego, co robią rządzący. Obecna opozycja nazwała siebie totalną. Od czterech lat łączy ją tylko jedna emocja, czyli anty-PiS. Było to szczególnie widać w koalicjach, które formowano na czas wyborów. Opozycja skonstruowała się szeroko, ale nie była w stanie przedstawić sensownego programu - stwierdził Jarosław Sellin.

Jak zaznaczył, Prawo i Sprawiedliwość wspiera kongres "Polska Wielki Projekt", bo chce z Polakami poważnie rozmawiać. - Władza jest po to, by przedstawiać programy i je godnie realizować - podkreślił.

Wysłuchaj nagrania audycji 

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search