24.06.2019 J. SELLIN: UE ZOSTAŁA ZAWŁASZCZONA PRZEZ POKOLENIE 68’ MOCNO NAZNACZONE IDEOLOGIĄ LEWICOWO-LIBERALNĄ

MaryjaUnia Europejska została zawłaszczona przez pokolenie 68’ mocno naznaczone ideologią lewicowo-liberalną. To są dzisiaj na ogół 50-60-letni politycy, którzy dominują i Unia zaczyna się rozpadać. Wielka Brytania powiedziała: „Dziękujemy” (…). Pierwszy raz w historii UE kurczy się, a nie rozszerza. To jest efekt dominacji i arogancji tych elit – zaznaczył Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Na spotkaniu z mieszkańcami Gdyni Jarosław Sellin mówił o potrzebie odnowy Unii Europejskiej. Zaznaczył, że unijną instytucję trzeba budować na trzech filarach: chrześcijaństwie, prawie rzymskim i filozofii greckiej. Czy jest to możliwe w obecnej kondycji Europy?

– Jest to warunek przetrwania Unii Europejskiej jako międzynarodowej organizacji. UE to historia kilkudziesięciu ostatnich lat, a cywilizacja europejska to historia 2000 lat. Albo Unia Europejska będzie wierna wartościom, na których cywilizacja europejska została zbudowana, albo w dłuższej perspektywie nie ma szans przetrwania. Proszę zobaczyć, co się teraz dzieje. UE została zawłaszczona przez pokolenie 68’ mocno naznaczone ideologią lewicowo-liberalną. To są dzisiaj na ogół 50-60-letni politycy, którzy dominują i Unia zaczyna się rozpadać. Wielka Brytania powiedziała: „Dziękujemy” (…). Pierwszy raz w historii UE kurczy się, a nie rozszerza. To jest efekt dominacji i arogancji elit lewicowo-liberalnych, które zaczęły traktować Unię Europejską jako projekt o charakterze ideologicznym – mówił wiceminister.

Ideologicznym, ale sprzecznym z wartościami, na których cywilizacja europejska została zbudowana.

– Chrystofobicznym, niechętnym chrześcijaństwu, niechętnym państwom narodowym (które są walorem w Europie, a oni traktują to jako obciążenie); nowymi eksperymentami społecznymi, moralnymi, nową definicją rodziny, nową definicją wychowywania dzieci przez jakichś „edukatorów” i „latarników”. To wszystko jest sprzeczne z wartościami, które były tutaj budowane od 2000 lat, dlatego trzeba odnawiać Unię Europejską, reformować ją, właściwie diagnozować kryzys wartości, kryzys duchowy i próbować się temu przeciwstawić. Dobrze by było, żeby ten projekt przetrwał, on jest korzystny dla narodów europejskich pod warunkiem, że zostanie odebrany ideologicznie zacietrzewionym lewicowo-liberalnym elitom, które dziś w nim dominują – tłumaczył polityk.

Gość „Aktualności dnia” wyjaśnił w jaki sposób można dokonać odnowy Unii Europejskiej.

– Musimy doprowadzić do tego, żeby samorządy nie bawiły się w ideologię i w politykę. Samorządy są od tego, żeby rozwiązywać pragmatyczne problemy mieszkańców, którzy wybrali do zarządzania wsią, miastem, miasteczkiem właściwych włodarzy (a nie do eksperymentów). Jeśli chodzi o system edukacyjny, jest on w ręku państwa (…). Kolejna płaszczyzna to właściwe wybory na poziomie krajowym. Trzeba wybierać siły, które rzeczywiście uważają, że Europa jest w kryzysie duchowym, aksjologicznym i powinna wrócić do korzeni. Widzę tutaj symptomy nadziei, ktoś nazwał to nawet „buntem narodu” (…). W poszczególnych państwach pojawiają się nowe siły, które czasami trochę po omacku, a innym razem bardziej świadomie odkrywają konieczność powrotu do korzeni. Jest jeszcze jedna płaszczyzna – szczególnie dzisiaj powinniśmy o niej mówić: kto ma pójść do Parlamentu Europejskiego. Tam też przygotowuje się różnego rodzaju dokumenty, tzw. miękkie działanie, które ma ideowy charakter. Chodzi o to, żeby tam było więcej równowagi. Jest na to szansa (…). Jest nadzieja, że już po tych wyborach w PE proporcje będą korzystniejsze dla tych, którzy kierują się zdrowym rozsądkiem – podkreślił Jarosław Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search