19.05.2019 Minister Kultury z wizytą w Sztumie

sztumnowyMinister Jarosław Sellin spotkał się z mieszkańcami oraz zapoznał się z postępem prac remontowych na sztumskim zamku.

W ramach kampanii wyborczej do Europarlamentu Minister Kultury Jarosław Sellin startujący w wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł Jan Kilian w sobotę w sali starostwa spotkali się z mieszkańcami Sztumu. W trakcie spotkania kandydat do Europarlamentu przedstawił przybyłym mieszkańcom program wyborczy, jaki będzie realizowany podczas najbliższej kadencji.
Kandydat podkreślił potrzebę współpracy między państwami wewnątrz Unii Europejskiej, a także o powrocie do korzeni, opartych na trzech filarach: religii chrześcijańskiej, prawie rzymskim i filozofii greckiej.
Minister zwrócił uwagę, że coraz częściej dostrzegany jest problem coraz częstszego odchodzenia unii od tych trzech filarów. Kandydat podkreślił, iż unia jest dobrą strukturą, powinna istnieć, a Polska ma w niej należne miejsce zaś mówienie o polexit-cie są kompletną bzdurą, gdyż nie nikt nie chce wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej. Dodał tę, że chcemy prowadzić aktywną politykę wewnątrz unii. Na chorobę Unii Europejskiej Jarosław Sellin wskazał, zamianę założeń unii przez elity w projekt ideologiczny, który ma wszystkie kraje upodobnić do siebie według nowej koncepcji człowieka, rodziny, porządku społecznego, sekularyzmu, ze wszystkimi ideologicznymi sztandarami.
Nie można się odwracać plecami, lecz wejść, mocno wejść i próbować to zmienić kontynuował Jarosław Sellin.
W ramach pytań między innymi poruszony został temat Gdańska i Muzeum Westerplatte.
Tuż po spotkaniu minister odwiedził sztumski zamek, gdzie osobiście mógł się zapoznać z efektami niedawno zakończonego remontu dachu północno-wschodnim skrzydła zamkowego.
W tym roku jak powiedział minister, dofinansowanie dla zamku w Sztumie wynosi nieco ponad 1.500.000 zł, a zatem jest większe o 750. 000 zł.
Na zakończenie minister na chwilkę spotkał się z pracownikami sztumskiego muzeum.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search