30.04.2019 - Należy reformować Unię Europejską tak, aby wszyscy czuli się w niej dobrze, a nie z niej uciekali - mówił w "Sygnałach dnia" Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

logo pr1- Polska jako część cywilizacji Zachodu powinna należeć do najważniejszych organizacji, które Zachód wytworzył w ostatnich kilkudziesięciu latach, stąd niedawno obchodziliśmy 20. rocznicę wejścia Polski do NATO i 15-lecie Polski w UE. Jednak organizacje się zmieniają i dostrzegamy mankamenty związane z ewolucją UE z organizacji międzynarodowej niezależnych, suwerennych państw w organizację troszkę zawłaszczoną przez elity lewicowo-liberalne i przekształcaną w projekt o charakterze ideologicznym. To jest ta chora UE, ale to nie oznacza, że nie należy jej reformować. Jesteśmy za reformą, uzdrowieniem Unii Europejskiej i mocną w niej obecnością - powiedział Jarosław Sellin. Wysłuchaj nagrania audycji

Zdaniem gościa radiowej Jedynki "Róża Thun jest reprezentantką siły politycznej, która jeżeli dalej będzie arogancko dominować, to doprowadzi do rozpadu Unii". - Brexit to wielka katastrofa UE, a doprowadzili do niej polityczni przyjaciele Róży Thun. Należy reformować UE tak, aby wszyscy czuli się w niej dobrze, a nie z niej uciekali. UE miała być organizacją, gdzie wszystkie państwa są traktowane równo, a w ramach arogancji dominujących elit dostrzegamy, że inne jest traktowanie nawet starych członków Unii, jak Włochy, a cóż dopiero z traktowaniem Węgier czy Polski - dodał wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Polityk poruszył także temat rozmów podczas oświatowego okrągłego stołu. - Rozpoczęta debata w ramach okrągłego stołu była ciekawa, wielowątkowa i pokazująca, ile spraw, poza podwyżkami płac dla nauczycieli, jest do rozwiązania - przyznał Jarosław Sellin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search