28.04.2019 Dotacja ministerstwa dla gdańskiej parafii

radiogdanskNiedziela następująca po niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego to Niedziela Miłosierdzia Bożego - święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II. W tą niedzielę też Gdański Ośrodek Dokumentacji Papieża Jana Pawła II otrzymał dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 300 tysięcy złotych zostanie przeznaczone m.in. na wystawy multimedialne i salę kinową.

W tym miejscu w 1987 roku podczas pierwszej pielgrzymki ojciec święty Jan Paweł II wypowiedział słynne słowa o solidarności. Teraz na Gdańskiej Zaspie znajduje się kościół wraz z Gdańskim Ośrodkiem Dokumentacji Nauczania Papieża Jana Pawła II. 

W dniu Święta Miłosierdzia Bożego i dzień po 5. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin przekazał parafii i ośrodkowi informację o przyznaniu dotacji na remont i modernizację siedziby. Kwota dotacji to 300 tys. zł ma ona umożliwić rozpoczęcie modernizacji ośrodka. 

Gdański Ośrodek Dokumentacji Papieża Jana Pawła II został powołany przez abp. Tadeusza Gocłowskiego 22 października 2006 roku. Dziś proboszczem parafii jest ksiądz prałat Kazimierz Wojciechowski, który już wcześniej prowadził zbiórkę pieniędzy na remont ośrodka. 

Inwestycja w Gdańskim Ośrodku Dokumentacji Papieża Jana Pawła II ma zakończyć się w październiku 2019 roku. Zobacz materiał wideo

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search