20.04.2019 Co dalej z maturami? Politycy o strajku nauczycieli

logo pr3W audycji "Śniadanie w Trójce" politycy dyskutowali między innymi o strajku nauczycieli. Czy nauczyciele powinni dopuścić uczniów do matury? Czy sytuacja materialna nauczycieli ulegnie poprawie? Na te pytania odpowiadali goście Beaty Michniewicz. Wysłuchaj nagrania audycji

Strajk nauczycieli, pomimo prowadzonych rozmów z rządem, wciąż trwa. Tymczasem pojawiają się informacje, jakoby protestujący chcieli zablokować przeprowadzenie matur. Jednym ze środków do tego celu ma być uniemożliwienie klasyfikacji maturzystów, co jest warunkiem koniecznym dopuszczenia uczniów do matury. Co o tych zapowiedziach myślą politycy, którzy spotkali się w studiu Trójki?

Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość) podkreślił z kolei, że państwo polskie gwarantuje, iż matury się obędą. - Mam wrażenie, że coraz więcej nauczycieli rozumie, że to jest o jeden most za daleko i jednak się przyłączą do tego, żeby klasyfikować maturzystów, aby mieli oni zapewniony start w dorosłe życie - stwierdził wiceminister kultury.

Jarosław Selin odniósł się też do kwestii zarobków nauczycieli. - Wszyscy rozumiemy, że to jest problem do rozwiązania. My go systemowo i systematycznie rozwiązujemy. Podwyżki od 2018 roku są regularnie proponowane, już trzy, a w tym roku, jeśli zrealizujemy tę podwyżkę wrześniową, to to będzie skala podwyżki sięgająca 21 procent - wyliczał, dodając, że do tego dochodzą też między innymi programy powszechne, które również dotyczą nauczyciel, czyli: 500+, 300+ czy obniżenie podatku z 18 do 17 procent

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) i Grzegorz Długi (Kukiz'15), Kamil Bortniczuk (Porozumienie Jarosława Gowina)

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search